Қозоғистон Ташқи ишлар вазири ўринбосари билан учрашув
2019 йилнинг 25 январь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Дилшод Ахатов Атроф-муҳит ва сув ресурсларини муҳофаза қилиш соҳасидаги ҳамкорлик бўйича "Европа Иттифоқи – Марказий Осиё" юқори даражадаги конференциясида иштирок этиш учун Тошкент шаҳрига Қозоғистон Республикаси делегациясига бошчилик қилиб келган Ташқи ишлар вазири ўринбосари Роман Василенко билан учрашди.
Учрашув чоғида икки томон кун тартибининг долзарб масалалари юзасидан, жумладан халқаро ташкилотлар ва тузилмалар доирасида ҳамкорлик қилиш тўғрисида фикр алмашилди.

Встреча с заместителем Министра иностранных дел Казахстана
25 января 2019 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Дилшод Ахатов встретился с заместителем Министра иностранных дел Республики Казахстан Романом Василенко, который прибыл в г.Ташкент во главе делегации Казахстана для участия в конференции высокого уровня в области охраны окружающей среды и водных ресурсов «Европейский Союз - Центральная Азия».
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по актуальным вопросам двусторонней повестки дня, в том числе о взаимодействии в рамках международных организаций и структур.