“Мактабгача таълим ва тарбия назарияси ва методикаси” ихтисослиги бўйича илмий даражасини берувчи илмий кенгаш ўз ишини бошлади
2019-01-22 | Фан
Мактабгача таълим соҳаси учун илмий педагогик кадрлар тайёрлаш мақсадида 13.00.08 – “Мактабгача таълим ва тарбия назарияси ва методикаси” ихтисослиги бўйича педагогика фанлари бўйича фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини берувчи илмий кенгаш ўз ишини бошлади.
Илмий кенгаш Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Олий аттестация комиссиясининг 2018 йил 29 декабрдаги 303-сонли қарори билан Мактабгача таълим муассасалари раҳбар ва мутахассисларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш институти ҳузурида ташкил этилди.
PhD.29.12.2018.Ped.80.01 рақамли илмий кенгашга 13.00.08 – “Мактабгача таълим ва тарбия назарияси ва методикаси” ихтисослик бўйича илмий даражалар олиш учун диссертациялар ҳимоясини ўтказишга рухсат берилди.

Научный совет по приему защите диссертации по специальности “Теория и методика дошкольного образования и воспитания” начал свою деятельность
2019-01-22 | Наука
В целях подготовки научно педагогических кадров для системы дошкольного образования начал свою деятельность научный совет по присуждению ученой степени доктора философии (РhD) по педагогической науке на основании решения № 303 от 29 декабря 2018 года Высшей Аттестационной Комиссии при Кабинете Министров Республики.
Научный совет по приему защите диссертации по специальности 13.00.08. “Теория и методика дошкольного образования и воспитания”  организован при институте переподготовки и повышения квалификации руководителей и специалистов дошкольных образовательных учреждений и утвержден составом из 13 человек.