Ҳамкорлик келишуви асосида техник кўрикдан ўтказиш бўлимлари ташкил этилади
“Ўзстандарт” агентлиги томонидан юртимизда жисмоний шахсларга тегишли бўлган енгил автотранспорт воситаларини мажбурий техник кўрикдан ўтказиш шахобчаларини ташкил қилиш бўйича Жанубий Корея давлатининг “Si Resource Co. Ltd” ҳамда “Hydrogen Power Co. Ltd” компаниялари Агентлик ҳузуридаги “Республика синов ва сертификатлаштириш маркази” ўртасида ўзаро ҳамкорлик тўғрисидаги келишув  имзоланди.
Келишув Меморандуми доирасида республикамиз миқёсида 1 босқичда умумий қиймати 60 млн. АҚШ доллари қийматига тенг бўлган 15 та мажбурий техник кўрик шахобчалари ва автомобилларга ўрнатилган газ баллонларни синаш лабораториялари ташкил қилиш назарда тутилган.

Согласно соглашения о сотрудничестве создадутся станции технического осмотра
В целях исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан от 12 декабря 2018 года № ПП-4059 “О мерах по дальнейшему развитию систем технического регулирования, стандартизации, сертификации и метрологии”, между ГП “Республиканский центр испытаний и сертификации” агентства “Узстандарт” и компаниями «Si Resource Co. Ltd», а также «Hydrogen Power Co. Ltd» (Южная Корея) подписано соглашение о взаимном сотрудничестве, согласно которому планируется создание станций технического осмотра легковых автотранспортных средств.
Согласно Соглашению на 1-ом этапе предусмотренно открытие 15-ти станций технического осмотра и лабораторий по испытанию газобаланных оборудований на сумму 60 млн. долларов США.