Тошкентдаги Инҳа университетида “Startup Mix” бизнес-анжумани бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 20 январь куни Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида “Startup Mix” стартап ва инновациялар бўйича энг нуфузли бизнес-анжуман бўлиб ўтди.
Тадбир доирасида маърузалар, видео тақдимотлар, мастер-класслар, стартап лойиҳалар, “BitStreem” стартапининг тақдимоти ва сторителлинг, сунъий ақл (идрок) каби долзарб мавзуларнинг муҳокамаси бўлиб ўтди.
Инҳа университетининг 4-курс талабалари Сабина Акбарова ва Анвар Мўминов ўзларининг “BitStreem” лойиҳасини тақдим этдилар. “BitStreem” – бу онлайн таълим олиш учун ўзбек тилидаги интерактив платформа бўлиб, машинавий таълим ёрдамида индивидуал ёндашувни мувофиқлаштиради. Ушбу платформа ёрдамида талаба исталган вақтда онлайн режимида зарур маълумотга эга бўла олади. Шунингдек, у, бошқа иштирокчилар билан маълумот алмашиш имконияти тақдим этилган форумда ўз тажрибаси билан бўлишиши ёки ўқув жараёнининг муҳим масалаларини муҳокама қилиши мумкин.
Тошкент шаҳридаги Инҳа университети соҳадаги энг йирик бизнес анжуманлардан бири саналган “Startup Mix”нинг Ўзбекистондаги доимий ҳамкори ҳисобланади.

В Университете Инха в Ташкенте прошла бизнес-конференция «Startup Mix»
20 января текущего года в Университете Инха в Ташкенте прошла самая авторитетная бизнес-конференция о стартапах и инновациях «Startup Mix».
В ходе мероприятия были продемонстрированы видео презентации, мастер-классы, презентация стартап-проектов и обсуждены такие актуальные темы, как искусственный интеллект, сторителинг.
Студенты 4-го курса Университета Инха Сабина Акбарова и Анвар Муминов презентовали собственный проект «BitStreem». «BitStreem» – это интерактивная платформа для обучения с онлайн курсами, на узбекском языке, которая подбирает индивидуальный подход при помощи машинного обучения. Благодаря платформе, студент может получить всю нужную информацию в онлайн режиме в любое время. А также поделиться опытом или обсудить важные вопросы учебного процесса на форуме, где предоставлена возможность обмена информацией с другими учащимися.
Университет Инха в Ташкенте является постоянным партнером крупнейшей конференции «Startup Mix» в Узбекистане.