2019 йилнинг 18 январь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Дилшод Ахатов Эрон Ислом Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Баҳман Оғорозий Дўрмоний билан учрашди.
Учрашувда 2018 йилдаги Ўзбекистон – Эрон мулоқоти сарҳисоб қилинди ҳамда бошланган йилда ўтказиладиган қўшма тадбирлар жадвали ва кун тартиби юзасидан фикр алмашилди.
Тошкент ва Теҳрон ўртасидаги тўғридан-тўғри авиақатновларни қайта йўлга қўйиш, ўзаро етказиб бериладиган товарлар номенклатурасини кенгайтириш ва икки томонлама савдо ҳажмини ошириш, шунингдек инвестицион ҳамкорликни ривожлантириш бўйича аввал эришилган келишувларни амалга оширишнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.
Суҳбат давомида ташқи ишлар вазирликлари ўртасидаги сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги раундини Теҳрон шаҳрида ўтказиш масаласи ҳам кўриб чиқилди.

18 января 2019 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Дилшод Ахатов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Иран Бахманом Огорази Дурмани.
Стороны подвели итоги узбекско-иранского диалога в 2018 году и обменялись мнениями по графику и повестке дня предстоящих совместных мероприятий в начавшемся году.
Обсуждены практические аспекты реализации ранее достигнутых договоренностей по возобновлению прямого авиасообщения между Ташкентом и Тегераном, расширению номенклатуры взаимных поставок товаров и увеличению объемов двусторонней торговли, а также развитию инвестиционного сотрудничества.
Собеседники также рассмотрели вопрос о проведении в г.Тегеране очередного раунда межмидовских политических консультаций.