Нидерландия ҳамда Германия сайёҳлик компаниялари Самарқандда
Жорий йилнинг 17 январь куни Самарқанд вилоятига Ўзбекистон-Нидерландия дўстлик фонди “UzNed” ​ раҳбари Мехмет Тутунжу ва Германия давлатида ҳалол маҳсулотлар ишлаб чиқарувчи корхона менежери Сами Эккурт ҳамда “NUMA”​ Германия сайёҳлик агентлигининг асосчилари ва бошқа ходимлар ташриф буюрди.
Делегация аъзоларининг ташрифдан кўзланган мақсад – келгусида мамлакатлар аро сайёҳлик соҳасида ҳамкорликни йўлга қўйиш, мавжуд имкониятлардан фойдаланган ҳолда зиёрат туризмини ривожлантиришдир.
Шунингдек, вилоят департаменти ходимлари билан ташкил этилган учрашувда меҳмонлар минтақада туризм соҳасини янада ривожлантириш истиқболлари юзасидан ўзаро фикр алмашишди.
Меҳмонлар учрашувдан сўнг шаҳарнинг тарихий-меъморий ёдгорликларга ташриф буюриб, миллий таомларимиздан татиб кўришди.

Визит немецких и нидерландских туристических компаний в Самарканд
17 января в Самарканд прибыла делегация, в составе которой председатель узбекско-нидерландского фонда дружбы Uzned Мехмет Тутунжу, а также владелец и менеджер предприятия по производству халялной продукции в Германии Сами Эккурт, создатель и генеральный менеджер германской турфирмы «Нума» и другие.
Целью их визита является изучение туристического потенциала города для дальнейшего сотрудничества в сфере туризма, а так же развитие и продвижение зиёрат туризма.
Встретившись с представителями департамента и обсудив перспективы развития туризма в регионе, члены делегации отправились на осмотр памятников древней архитектуры, а так же попробовали национальную кухню.