Давлатлараро чегара масалалари бўйича Ўзбекистон – Туркманистон музокаралари тўғрисида
2019 йилнинг 11-17 январь кунлари Қарши шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Туркманистон ўртасидаги Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш бўйича Ўзбекистон-Туркманистон ҳукуматлараро қўшма комиссияси ишчи гуруҳларининг навбатдаги учрашуви бўлиб ўтди.
Музокаралар чоғида Ўзбекистон – Туркманистон Давлат чегараси демаркацион лойиҳа чизиғининг ўтиши бўйича томонларнинг таклифлари кўриб чиқилди.
Ўзбекистон – Туркманистон Давлат чегарасида Бажариладиган демаркацион ишлар тақсимоти жадвали кўриб чиқилди ва келишилди.

Об узбекско-туркменских переговорах по вопросам межгосударственной границы
С 11 по 17 января 2019 года в г.Карши состоялась очередная встреча рабочих групп Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам делимитации и демаркации Государственной границы между Республикой Узбекистан и Туркменистаном.
В ходе переговоров рассмотрены предложения сторон по прохождению проектной демаркационной линии узбекско-туркменской Государственной границы.
Стороны рассмотрели и согласовали Таблицу распределения выполняемых демаркационных работ на узбекско-туркменской Государственной границе.