2019 йилнинг 16 январь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Ўмон Султонлигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Аҳмад бин Саид бин Умар ал-Касирийни қабул қилди.
Ишонч ёрлиқлари нусхасини қабул қила туриб, Вазир Элчиси илиқ қарши олди, Ўзбекистон ва Ўмон ўртасидаги муносабатларни мустаҳкамлаш борасидаги ишига муваффақият тилади.
Суҳбат давомида ўтган йилнинг сентябрь ойида Маскат шаҳрида мамлакатимиз Элчихонаси очилиши Ўзбекистон – Ўмон мулоқотига тизимлилик ва ўсувчанлик тусини бериш имконини яратишига ишонч билдирилди.
Учрашувда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа жабҳалардаги ҳамкорликнинг истиқболлари ҳамда 2019 йилдаги қўшма тадбирларнинг жадвали ва кун тартиби борасида фикр алмашилди.

16 января 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Султаната Оман Ахмада бин Саида бин Умара ал-Касирий.
Принимая копию верительных грамот, Министр тепло приветствовал Посла и пожелал ему успешной работы на благо укрепления отношений между Узбекистаном и Оманом.
В ходе состоявшейся беседы выражена уверенность, что открытие Посольства нашей страны в г.Маскате, состоявшееся в сентябре прошлого года, позволит придать узбекско-оманскому диалогу системный и динамичный характер.
Стороны обменялись мнениями относительно перспектив сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях, а также по графику и повестке дня предстоящих в 2019 году совместных мероприятий.