Ҳарбий хизматчиларга янги уйлар топширилди
Андижон шаҳрида ҳарбий хизматчилар учун барпо этилган 120 хонадондан иборат 4 та кўп қаватли уй фойдаланишга топширилди.
Давлат ва жамоат ташкилотлари вакиллари, ҳарбий хизматчилар ва уларнинг оила аъзолари, фахрийлар, ёшлар иштирокида ўтган тадбирда айниқса, кейинги йилларда миллий армиямизнинг жанговар салоҳиятини юксалтириш, ҳарбий хизматчиларнинг хизмат ва яшаш шароитини яхшилаш борасида кенг кўламли ишлар амалга оширилаётгани, хусусан, ҳарбий хизматчилар ва уларнинг оила аъзоларини қўллаб-қувватлашга алоҳида эътибор қаратилаётгани таъкидланди.
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганига 27 йил тўлган 14 январь – Ватан ҳимоячилари кунида Андижон шаҳрида 120 хонадондан иборат икки ва уч хонали шинам уйлар фойдаланишга топширилди. Бу ҳарбий хизматчилар учун ҳақиқий байрам туҳфаси бўлди.
Янги уйларга кўчиб кирганлардан бири Пахтаобод тумани Себзор маҳалласида яшовчи сержант Дилмурод Тожибоев оиласидир. У 17 йилдан буён ҳарбий хизматда. Ҳозир Тошкент вилоятидаги ҳарбий қисмлардан бирида хизмат вазифасини ўтамоқда. Янги уй берилганидан у ҳам, турмуш ўртоғи Мавлудахон Тожибоева ҳам чексиз қувончда.
– Оиламизга 3 хонали янги уй ажратилганидан беҳад хурсандмиз, – дейди сержант Дилмурод Тожибоев. – Икки фарзандимиз бор. Янги йил оиламиз учун қувончли бошланди. Айниқса, Ватан ҳимоячилари кунида оиламизга янги уй берилиши биз учун қўшалоқ байрам бўлди.
Янги уйлар ҳудудида болалар майдончаси, савдо дўкони қад ростлагани ҳам одамларга катта қулайлик яратади.

Военнослужащим вручены ключи от новых квартир
В Андижане сданы в эксплуатацию 4 многоэтажных дома в общей сложности на 120 квартир, построенные для военнослужащих.
На мероприятии с участием представителей государственных и общественных организаций, военнослужащих и членов их семей, ветеранов и молодежи, особо отмечалось, что в последние годы осуществляется широкомасштабная работа по повышению боеспособности нашей национальной армии, улучшению служебных и жилищных условий военнослужащих, в частности, особое внимание уделяется поддержке военнослужащих и членов их семей.
14 января - в День защитников Родины, когда исполнилось 27 лет со дня образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан, в городе Андижане военным вручены ключи от 120 уютных квартир, состоящих из двух и трех комнат. Это стало настоящим подарком к празднику.
В числе новоселов - семья сержанта Дилмурода Тожибоева из махалли "Себзор" Пахтаабадского района. Он на военной службе уже 17 лет. Сейчас несет службу в одной из воинских частей Ташкентской области. И он, и его супруга Мавлудахон Тожибоева рады новой квартире.
- Нашей семье выделили трехкомнатную квартиру, - говорит сержант Дилмурод Тожибоев. - У нас двое детей. Начало нового года оказалось удачным для нашей семьи. Нашей радости нет предела.