Ватан ҳимоячилари куни шарафига
Алоқа тарихи музейида Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети махсус факультети ҳамда “Ўзбектелеком” АК билан ҳамкорликда 14 январь – Ватан ҳимоячилари куни ва Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 27 йиллигига бағишланган ҳарбий-ватанпарварлик тадбири ўтказилди.
Тадбир Ўзбекистон минтақалари билан видеоконференсалоқа сеанси сифатида ташкил этилди.
Тадбирда ТАТУ проректори, Махсус факультет бошлиғи Ҳ.Муҳитдинов ва “Ўзбектелеком” АК истиқболли ривожланиш ва инновациялар бўйича директори вазифасини бажарувчи Ж.Махсудов сўзга чиқдилар. Барчани 14 январь — Ватан ҳимоячилари куни умумхалқ байрами билан муборакбод этдилар. Бу байрам миллионлаб юртдошларимиз учун Ватанга жасорат, мардлик, ватанпарварлик ва фидокорлик рамзи эканини таъкидлаб ўтдилар.
ТАТУ махсус факультети бошлиғи ўринбосари, подполковник Й.Холиков миллий армиямиз тарихи, олиб борилаётган ислоҳотлар натижалари, Қуролли Кучларимизнинг мамлакатимиз тинчлиги ва осойишталигини ҳимоя қилишдаги салоҳияти, ёшларимизни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш ва муносиб инсонни шакллантиришда армиянинг роли ҳақида сўзлаб берди.
Ҳарбий хизмат – бу мардлик, жасурлик, фидоийлик, жасорат ва садоқат мактаби эканлиги мисолларда кўрсатилди.
Йиғилишда ТАТУ махсус факультети курсантлари орасидан ҳарбий хизматчилар, минтақавий видеоконференсалоқа студияларида ҳарбий хизматчиларнинг ота-оналари, шунингдек, “Ўзбектелеком” АК ходимлари иштирок этдилар.
Алоқа тарихи музейи фоесида замонавий ҳарбий алоқа воситалари ва ҳарбий қурол ускуналари кўргазмаси ташкил этилди. Йиғилганларга фахрий қоровул роталари ва махсус отряди чиқишлари намойиш этилди.

В честь дня Защитников Родины
В Музее истории связи состоялось военно-патриотическое совместное мероприятие Специального факультета Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми и АК «Узбектелеком», посвященное празднованию 14 января – Дню защитников Родины и 27-летию образования вооруженных сил Республики Узбекистан.
Мероприятие было организовано в виде сеанса видеоконференсвязи с регионами Узбекистана.
С приветственными словами перед участниками выступили Х.Мухитдинов, проректор ТУИТ – начальник специального факутета и Ж.Махсудов, Вр.и.о директора по перспективному развитию и инновациям АК «Узбектелеком».
Они поздравили всех с всенародным праздником 14 января – Днём защитников Родины. Было сказано, что для миллионов наших сограждан этот праздник является символом мужества, стойкости, патриотизма, и беззаветного служения Родине.
Заместитель начальника специального факультета ТУИТ подполковник Й.Холиков, рассказал об истории национальной армии, результатах проводимых реформ, потенциале Вооруженных сил по защите мира и спокойствия в стране, роли армии в воспитании молодежи в духе патриотизма и формировании достойного человека.
Было на примерах показано, что военная служба - это школа смелости, самоотверженности, мужества и преданности.
В собрании принимали участие военнослужащие из числа курсантов специального факультета ТУИТ, родители военнослужащих в региональных студиях видеоконференцсвязи, а также сотрудники АК «Узбектелеком».
В фойе Музея истории связи была организавана выставка современного военного оборудования средств связи и оружия.
Для собравшихся было предомонстрировано выступление роты почётного караула и отряда специального назначения.