Мардлар қўриқлайди ватанни
Ўзбекистон Бадиий академияси Икуо Хираяма халқаро маданият карвон саройида Қуролли Кучларимиз ташкил этилганининг 27 йиллиги ҳамда 14 январь – Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан мамлакатимизда ўтказилаётган Ватанпарварлик ойлиги доирасида тадбир ташкил этилди.
Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университети ва Тошкент давлат шарқшунослик институти ҳамкорлигида ташкил этилган тадбирда мутасадди ташкилот вакиллари, захирадаги офицерлар, профессор-ўқитувчилар, талаба-ёшлар, журналистлар иштирок этди.
Тадбирда “Мардлар қўриқлайди Ватанни” мавзуида ҳарбий чиқишлар намойиш этилди. Мудофаа вазирлигига қарашли ҳарбий оркестр ижросида Ватанни мадҳ этувчи куй-қўшиқлар янгради. “Турон” театр студияси актёрларининг ёшларни ватанпарварликка чорловчи саҳна кўринишлари иштирокчиларда катта таассурот қолдирди.

Мужественные и стойкие защищают Родину
В Международном караван-сарае культуры имени Икуо Хираямы Академии художеств Узбекистана организовано мероприятие в рамках месячника патриотизма, проходящего в нашей стране в связи с 27-летием Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января – Днем защитников Родины.
На мероприятии, организованном Министерством обороны Республики Узбекистан совместно с Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Ташкентским государственным институтом востоковедения, участвовали представители уполномоченных организаций, офицеры запаса, профессора-преподаватели, студенческая молодежь, журналисты.
На мероприятии были представлены выступления военнослужащих на тему "Храбрые парни защищают Родину". В исполнении военного оркестра Министерства обороны прозвучали музыка и песни, воспевающие Родину. Большое впечатление у участников оставили сценические постановки актеров театра-студии "Турон", призывающие молодежь к патриотизму.