«Пойтахт банк» ўз фаолиятини бошлади
Тошкент шаҳрида янги «Пойтахт банк» ўз фаолиятини бошлади. Банк пойтахтда арзон уй-жойлар сотиб олиш ва қуришга кредит ажратишга ихтисослашган. Эндиликда бу ерда 130 га яқин ходимлар мижозларга хизмат кўрсатади.
Банк тўлиқ Тошкент шаҳар ҳокимлиги томонидан молиялаштирилган. Банкнинг афзалликларидан бири, интерактив хизматларнинг йўлга қўйилганлиги. Унга кўра, мижоз ҳатто банкка келмаган тақдирда ҳам ҳисоб рақами очилиши ва бошқа хизматларни масофадан туриб амалга ошириши мумкин.
Шунингдек, хизмат кўрсатувчи банкоматлар ҳафтанинг ҳар куни 24 соат давомида фаолият олиб боради ҳамда банк тарифлари бўйича ҳам мижозларга кўплаб қулайликлар мавжуд.
Янги банк Тошкентда кўп қаватли уйларни қуриш ва таъмирлаш билан шуғулланувчи ихтисослашган пудратчи ташкилотларга кредитлар ажратиш ва лизинг хизматларини кўрсатиш, муҳандислик инфратузилмалари сифатини яхшилашни кўзда тутувчи лойиҳаларни ишлаб чиқиш ва амалга оширишни молиялаштириб, инвестицион фаолиятни олиб боради.

«Poytaxt Bank» начал свою деятельность
Деятельность банка ориентирована на выдачу кредитов для постройки и покупки домов в столице. Стабильное и квалифицированное обслуживание клиентов будут обеспечивать 130 сотрудников.
Банк полностью основан хокимиятом города Ташкента. Планируется внедрить инновационные методы обслуживания клиентов. Даже не приходя в банк вы можете открыть счет, а также воспользоваться удаленными банковскими операциями.
Специально для комфорта горожан, банкоматы размещенные здесь работают 24 часа в сутки. Новый банк будет обеспечивать лизинговыми и кредитными услугами компании, которые занимаются проектированием инфраструктурных объектов, а также ремонтом и постройкой многоэтажных зданий.