2018 йилнинг 29 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Туркия Республикасининг Ўзбекистондаги дипломатик миссиясини якунлаётган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Аҳмет Башар Шенни қабул қилди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон-Туркия кун тартибидаги долзарб масалалар муҳокама қилинди. 2017 ва 2018 йилларда бўлиб ўтган олий даражадаги ташрифлар алмашинуви ва уларнинг натижалари ўзаро муносабатларнинг барча жабҳаларидаги икки томонлама ҳамкорликка янги жўшқинлик берди.
Айни пайтда икки мамлакат президентлари раислигида Ўзбекистон-Туркия стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи мажлисини 2019 йили ўтказишга тайёргарлик кўрилмоқда.
Шунингдек, турли даражаларда бўлажак бошқа икки томонлама учрашувлар жадвали юзасидан фикр алмашилди.
Вазир Элчини икки йиллик самарали фаолиятини қайд этди ва давлатлараро алоқаларни мустаҳкамлашга қўшган сезиларли ҳиссаси учун миннатдорчилик изҳор этди.
Элчи, ўз навбатида, Ўзбекистондаги миссиясини муваффақиятли бажариши учун яратилган қулай шароитлар учун миннатдорчилик билдирди.

29 декабря 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Турецкой Республики Ахмета Башара Шена, завершающего дипломатическую миссию в нашей стране.
В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы узбекско-турецкой повестки дня. Подчеркивалось, что состоявшийся в 2017 и 2018 годах обмен визитами на высшем уровне, их итоги придали новую динамику двустороннему сотрудничеству по всему спектру отношений.
В настоящее время стороны готовятся к проведению в 2019 году первого заседания узбекско-турецкого Совета стратегического сотрудничества под председательством президентов двух стран.
Стороны также обменялись мнениями относительно графика предстоящих других двусторонних встреч на различных уровнях.
Министр отметил плодотворный характер двухлетней деятельности Посла и выразил ему признательность за весомый вклад в укрепление межгосударственных связей.
Посол со своей стороны поблагодарил за созданные благоприятные условия для успешного исполнения им своей миссии в Узбекистане.