Қозоғистон Ташқи ишлар вазирига мактуб
2018 йилнинг 27 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Бейбут Атамкуловни Қозоғистон Республикаси Ташқи ишлар вазири лавозимига тайинлангани муносабати билан табриклади.
Табрик мактубида Ўзбекистон ТИВ раҳбари икки мамлакат ўртасидаги дўстлик ва яхши қўшничилик муносабатларининг жадал тус олаётганлиги, сифат жиҳатдан янги ўзаро ишонч, ҳурмат ва қўллаб-қувватлаш муҳити кузатилаётганлигини катта мамнуният билан қайд этди.
«Биргаликдаги саъй-ҳаракатлар билан томонларни қизиқтирган барча йўналишларда Ўзбекистон-Қозоғистон стратегик шерикчилигини изчил ошириш учун қулай шароит яратиш бўйича ишларни давом эттирамиз», деб ишонч билдирилди.
Мактуб сўнгида Абдулазиз Камилов Бейбут Атамкуловни янги 2019-йил билан табриклади ва унга мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва масъулиятли лавозимида муваффақиятлар тилади.

Поcлание Министру иностранных дел Казахстана
27 декабря 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов поздравил Бейбута Атамкулова с назначением на должность Министра иностранных дел Республики Казахстан.
В поздравительном послании глава МИД Узбекистана с большим удовлетворением отметил наблюдаемое динамичное развитие дружественных и добрососедских отношений между двумя странами, качественно новую атмосферу взаимного доверия, уважения и поддержки.
Была выражена уверенность, что «совместными усилиями мы продолжим работу по созданию благоприятных условий для последовательного наращивания узбекско-казахстанского стратегического партнерства по всем направлениям, представляющим обоюдный интерес».
В заключение Абдулазиз Камилов поздравил Бейбута Атамкулова с Новым 2019 годом и пожелал ему крепкого здоровья, благополучия и успехов в ответственной деятельности.