Фавқулодда вазиятлар вазирлигида ижодий учрашув
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 4 августдаги «Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ҳарбий хизматчиларининг маънавий-маърифий савиясини ошириш тизимини тубдан такомиллаштириш тўғрисида»ги ПҚ-3898-сонли қарори ижросини таъминлаш мақсадида, 2018 йилнинг 24 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ва Ўзбекистон ёзувчилар уюшмаси ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланган.
Мазкур меморандум асосида жорий йилнинг 14 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Марказий аппаратида Ўзбекистон халқ шоири, Ўзбекистон каҳрамони шоир Эркин Вохидов ижодига бағишланган – «Шоиру шеъру шуур» мавзусида атоқли адабиётшунос Ўзбекистон халқ шоири Анвар Обиджон ва шоир Рустам Мирвохид иштирокида ижодий учрашув ўтказилди.
Учрашувда, Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Марказий аппаратида фаолият юритаётган ҳарбий хизматчилар ва хизматчилар жами 70 нафар ходим иштирок этди.

Творческая встреча в Министерстве по чрезвычайным ситуациям
В целях обеспечения исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан от 4 августа 2018 года №3898 «О коренном совершенствовании системы повышения духовно-просветительского уровня военнослужащих Вооруженных Сил Республики Узбекистан» 24 октября 2018 года между Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан и Союзом писателей Узбекистана был подписан меморандум о сотрудничестве.
На основании данного меморандума 14 декабря текущего года в Центральном аппарате Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан была проведена творческая встреча на тему «Шоиру шеъру шуур» («Поэт, поэзия, сознание»), посвященный творчеству Народного поэта Узбекистана, Героя Узбекистана, поэта Экрина Вахидова при участии известного литературоведа Народного поэта Узбекистана Анвара Обиджона и поэта Рустама Мирвохида.
На встрече принимали участие военнослужащие и служащие Центрального аппарата Министерства по чрезвычайным ситуациям в количестве 70 человек.