Халқ таълими вазирлигида M&C Saatchi компанияси вакиллари билан учрашув бўлди
Ўзбекистон Халқ таълими вазирлигида M&CSaatchi компанияси халқаро бизнес ва махсус лойиҳалар директори Сабрина Хейнеки билан учрашув бўлиб ўтди.
Меҳмонни Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов қабул қилди ва соҳада амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мақсадлари ҳақида сўзлаб берди.
Таъкидландики, вазирлик мактабларда замонавий методологиялар асосида хорижий тилларни ва информатика фанларини ўқитишни кучайтириб, мактаб битирувчиларига ахборот технологиялари соҳасида муносиб иш топиш имкониятини яратиш ниятида.
Сабрина Хейнеки VR/AR технологиялари асосида хорижий тилларни ўрганиш бўйича янги маҳсулот ҳақида гапириб берди. Шу билан бирга, у болаларни истеъдодини аниқловчи ва уларни маълум бир мутахассисликка тайёрловчи компаниялар ҳақида маълумот берди.
Ўзбекистон Халқ таълими вазирлиги ушбу компаниялар билан ҳамкорлик алоқаларини йўлга қўйиш истаги борлиги айтиб ўтилди.

МНО и M&C Saatchi обсудили вопросы изучения опыта иностранных компаний в сфере образования
В Министерстве народного образования Республики Узбекистан прошла встреча с директором международного бизнеса и спецпроектов компании M&C Saatchi Сабриной Хейнеки.
Гостью принял министр народного образования Шерзод Шерматов, который рассказал о целях, проводимых в сфере народного образования реформ.
Было отмечено, что министерство планирует усилить преподавание иностранных языков и информатики в школах на основе современной методологии, чтобы дать возможность выпускникам найти достойную работу в сфере информационных технологий.
Сабрина Хейнеки рассказала о новом продукте, который помогает изучить иностранные языки на основе VR/AR технологий. Также она предоставила информацию о компаниях, которые проводят отбор талантливых детей и готовят их к определенным специальностям.