Ўзбекистон Миллий матбуот марказида Интеллектуал мулк агентлиги томонидан матбуот анжумани ўтказилди
2018 йил 23 ноябрь куни Интеллектуал мулк агентлиги томонидан Ўзбекистон Миллий матбуот марказида “Плагиат билан курашиш ва интернетда муаллифлик ва турдош ҳуқуқларни ҳимоя қилишнинг ўзига хослиги“ ва “Республиканинг Олий ўқув юртлари ва ФА илмий-текшириш институтларида Технологиялар ва инновацияларни қўллаб қувватлаш Марказларини ташкил этиш борасида Агентлик томонидан олиб борилаётган ишлар“ мавзуларида матбуот анжумани ўтказилди.
Матбуот анжуманида Интеллектуал мулк агентлиги раҳбарияти, мутахассислари ва Агентликнинг Интеллектуал мулк соҳасида кадрларни қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш ўқув маркази “IP-CENTER“​ ДУК мутахассислари қатнашдилар.
Тадбирда қатнашган республикамиз ОАВлари журналистлари учун Агентлик ва ўқув маркази мутахассислари томонидан мавзуга оид маърузалар ва презентациялар қилинди.
Шунингдек, тадбир сўнггида журналистларга соҳанинг норматив-ҳуқуқий базасини такомиллаштириш, интеллектуал мулк объектларини рўйхатдан ўтказиш ва Интеллектуал мулк агентлигининг бошқа фаолият йўналишлари бўйича амалга оширилаётган ишлар тўғрисида ахборотлар берилди.

В Национальном пресс-центре Узбекистана Агентством по интеллектуальной собственности проведена Пресс-конференция
23 ноября 2018 года Агентством по интеллектуальной собственности Республики Узбекистан Национальном пресс-центре Узбекистана проведена пресс-конференция на темы: «Борьба с плагиатом и особенности защиты авторского права и смежных прав в Интернете» и «Работа, проводимая Учебным центром “IP-CENTER” Агентства интеллектуальной собственности Республики Узбекистан по организации Центров поддержки технологий и инноваций в высших учебных заведениях и научно-исследовательских институтах Академии наук Республики Узбекистан».
На пресс-конференции приняли участие руководство и специалисты Агентства по интеллектуальной собственности и сотрудники ГУП “IP-CENTER” – учебного центра по переподготовке и повышению квалификации кадров в сфере интеллектуальной собственности при Агентстве.
Для журналистов СМИ участвующих на пресс-конференции специалистами Агентства и учебного центра были представлены доклады и презентации по теме конференции.
Также, по завершении мероприятия журналистам представлена информация о совершенствовании нормативно-правовой базы в сфере интеллектуальной собственности, о регистрации объектов интеллектуальной собственности и других направлениях деятельности Агентства по интеллектуальной собственности.