“Тараққиёт” республика танловининг 1-тур онлайн тест босқичи жорий йилнинг 25-30 ноябрь кунлари ўтказилади
Истиқболли бошқарув кадрларини танлаб олиш бўйича “Тараққиёт” республика танловининг номзодлар томонидан келиб тушган анкеталарини ўрганиб чиқиб саралаш босқичи якунланди ҳамда жорий йилнинг 20 ноябрь куни расмий портал (taraqqiyot-tanlov.uz)да расман эълон қилинди.
Ҳозирда 1-тур онлайн тест босқичига тайёргарлик жараёнлари кетмоқда. Танлов иштирокчиларига қулай шарт-шароитлар яратиш мақсадида, онлайн тест босқичлари Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятлар марказларида жойлашган олий таълим муассасаларида ўтказилади. Ҳар бир ҳудуд бўйича онлайн тест босқичлари ўтказиладиган олий таълим муассасаси, манзили расмий портал (taraqqiyot-tanlov.uz)нинг “Янгиликлар” менюсида жойлашган харитада кўрсатилган.
Номзодлар ўзларига белгиланган вақтда фуқаролик паспорти (ёки тегишли ташкилот томонидан тасдиқланган (имзо ва муҳр) маълумотнома ҳамда паспорт нусҳаси) билан келиши сўралади.
Танловга белгиланган вақтда хизмат сафари ёки маълум сабабларга кўра Республиканинг бошқа ҳудудида бўлган номзодлар ўзларига яқин бўлган тест ўтказиладиган олий таълим муассасасига келиб, онлайн тестларни топширишлари мумкин.
Эслатиб ўтамиз, 1-тур онлайн тест босқичида Ақлий салоҳият (IQ), Психологик барқарорлик ва хорижий тиллар (инглиз, немис, француз тилларидан ихтиёрий биттасини) бўйича тест синовлари бўлиб ўтади.

1-й тур онлайн-тестирования Республиканского конкурса "Тараккиёт" пройдет 25-30 ноября 2018 года
После рассмотрения анкет Республиканского конкурса по отбору перспективных управленческих кадров «Тараккиёт», этап отбора был завершен, результаты были официально объявлены 20 ноября этого года на официальном портале (https://taraqqiyot-tanlov.uz).
В настоящее время идет подготовка к 1-му туру онлайн-тестирования. С целью создания благоприятных условий для участников конкурса онлайн тестирование пройдет в высших учебных заведениях, расположенных в Республике Каракалпакстан, городе Ташкенте и областных центрах. Высшие учебные заведения, где онлайн-тестирование доступно для каждого региона, указаны на карте в меню «Новости» официального портала (https://taraqqiyot-tanlov.uz/novosti).
Кандидатам будет предложено предъявить паспорт (или справку, заверенную подписью и печатью уполномоченной организации).
Кандидатам, уезжающим в командировку или по иным причинам, предоставляется возможность пройти онлайн-тестирование в ближайшем для них высшем учебном заведении.
Напоминаем, что в течение 1-го тура кандидаты будут проходить тестирование на определение уровня интеллекта (IQ-тест), психологической устойчивости, и знания одного из иностранных языков - английского, немецкого, или французского.