Ғазначилик тизимида ҳамкорликнинг янги босқичлари
Тадбир давомида Ўзбекистон Республикаси, Россия Федерацияси ва Сербия Республикаси делегациялари иштирокида уч томонлама учрашув бўлиб ўтди. Унда ғазначилик тизимида тажриба алмашишнинг долзарб масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув давомида Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги ва Сербия Республикаси Молия вазирлиги Ғазначилиги ўртасида ҳамкорликни ривожлантириш истиқболларига алоҳида эътибор қаратилди.
Томонлар эришилган ижобий натижаларни қайд этиб, уч томонлама формат (Ўзбекистон Республикаси, Россия Федерацияси ва Сербия Республикаси)да ҳамкорликни янада кенгайтиришга келишиб олдилар.

Новые горизонты сотрудничества в области казначейской системы
В рамках мероприятия была организована трехсторонняя встреча с участием делегаций Республики Узбекистан, Российской Федерации и Республики Сербия, в процессе которой обсуждались актуальные вопросы по обмену опытом в системе Казначейства.
В ходе встречи особое внимание было уделено рассмотрению перспектив развития сотрудничества между Казначейством Министерства финансов Республики Узбекистан и Министерством финансов Республики Сербия.
Стороны отметили достигнутый положительный результат и договорились о дальнейшем расширении сотрудничества в рамках трехстороннего формата (Российская Федерация, Республика Узбекистан и Республика Сербия).