Ўзбекистон халқаро туризм ярмаркасида
Ўзбекистоннинг Ягона миллий стенди Лондонда бўлиб ўтган анъанавий World Travel Market – 2018 халқаро сайёҳлик кўргазма-ярмаркасида намойиш этилди.
World Travel Market (WTM) жаҳон туризм бозори саҳнидаги энг муҳим воқеликлардан биридир. Жорий йил 5 ноябрь куни очилган 3 кунлик ярмарка туризм бизнеси профессионал вакилларининг учрашув ва расмий музокаралари учун муҳим майдонча вазифасини ўтайди. Ҳар йили WTMга ташриф буюрувчилар сони 80 мингдан ошади. Улар орасида дипломатик ваколатхоналар раҳбарлари, туризм ташкилотлари вакиллари ҳам бор.
Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси, “Ўзбекистон ҳаво йўллари” МАК ва “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ томонидан ташкил этилган Ўзбекистон стенди мамлакатимиз туризм йўналишлари тўғрисидаги рисола, видеоролик, йўл кўрсаткич ва бошқа ахборот материалларини ўз ичига олади.
WTM – 2018 халқаро сайёҳлик кўргазма-ярмаркасида Ўзбекистон делегацияси вакиллари ва хорижий ҳамкорлар ўртасида учрашув ва музокаралар ўтказилиши кўзда тутилган.

Uzbekistan participates at WTM 2018
World Travel Market is one of the most significant events in the world tourism market. Three-day fair, which started on November 5, is a platform for business meetings and official negotiations of tourism professionals. WTM is annually visited by more than 80 thousand people, including heads of diplomatic missions of different countries of the world, representatives of tourism organizations, guests and exhibitors.
Uzbekistan’s stand, organized by the State Committee for Tourism Development, Uzbekistan Airways and Uzbekistan Railways, presents brochures, videos, guides and other information materials about tourist destinations of Uzbekistan.
Meetings and negotiations between representatives of Uzbekistan’s delegation and foreign partners will be held during WTM London 2018.