Ўзбекистон халқаро туризм ярмаркасида
Ўзбекистоннинг Ягона миллий стенди Лондонда бўлиб ўтган анъанавий World Travel Market – 2018 халқаро сайёҳлик кўргазма-ярмаркасида намойиш этилди.
World Travel Market (WTM) жаҳон туризм бозори саҳнидаги энг муҳим воқеликлардан биридир. Жорий йил 5 ноябрь куни очилган 3 кунлик ярмарка туризм бизнеси профессионал вакилларининг учрашув ва расмий музокаралари учун муҳим майдонча вазифасини ўтайди. Ҳар йили WTMга ташриф буюрувчилар сони 80 мингдан ошади. Улар орасида дипломатик ваколатхоналар раҳбарлари, туризм ташкилотлари вакиллари ҳам бор.
Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси, “Ўзбекистон ҳаво йўллари” МАК ва “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ томонидан ташкил этилган Ўзбекистон стенди мамлакатимиз туризм йўналишлари тўғрисидаги рисола, видеоролик, йўл кўрсаткич ва бошқа ахборот материалларини ўз ичига олади.
WTM – 2018 халқаро сайёҳлик кўргазма-ярмаркасида Ўзбекистон делегацияси вакиллари ва хорижий ҳамкорлар ўртасида учрашув ва музокаралар ўтказилиши кўзда тутилган.

Узбекистан на Международной туристической ярмарке
Единый Национальный стенд Узбекистана представлен на ежегодной Международной туристической выставке-ярмарке WTM-2018 в Лондоне.
World Travel Market – одно из самых значимых событий на арене мирового туристического рынка. Трехдневная ярмарка, открывшая свои двери 5 ноября, является площадкой для деловых встреч и официальных переговоров профессионалов туристического бизнеса. WTM ежегодно посещают более 80 тысяч человек, среди которых руководители дипломатических представительств различных стран мира, представители туристических организаций, гости и участники выставки.
На стенде Узбекистана, организованном Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма, НАК «Узбекистон хаво йуллари» и ГАЖК «Узбекистон темир йуллари», представлены брошюры, видеоролики, путеводители и прочие информационные материалы о туристических направлениях нашей страны.
В процессе работы WTM-2018 планируются встречи и переговоры между представителями делегации Узбекистана и зарубежными партнерами.