Ижтимоий ҳамкорлик фаоллашмоқда: Hyundai Engineering&Construction билан битим имзоланди
2018 йилнинг 29 октябрида Ўзбекистон Мактабгача таълим вазирлиги ва Hyundai Engineering&Construction қурилиш компанияси ўртасида битим имзоланди.
Hyundai Engineering&Construction таълим ташаббусларини фаол қўллаб-қувватлаган ҳолда, мактабгача таълим соҳасидаги йирик лойиҳаларни амалга оширишда кўмак бериб келмоқда. Имзоланган битим асосида компания вазирликка беғараз тарзда ноутбуклар ва LCD мониторларини топширди.
«Биз Ўзбекистонда мактабгача таълимни ривожлантиришда корейс компаниялари қўшаётган ҳиссаларини қадрлаймиз. Мана шу каби донорлик ва хайрия ишлари – МТВ учун соҳани ислоҳ қилиш жараёнини тезлаштиришга ва фарзандларимизни тарбиялашга керакли шарт-шароитлар яратишда сезиларли ёрдам сифатида қабул қиламиз. Мен бизнес раҳбарлари, аввалом бор, ота-оналардек мактабгача таълим соҳасини ривожлантириш йўналишида ижтимоий ҳамкорларимиз сифатида намоён бўлаётганлари мени жуда ҳам қувонтирмоқда », - деди Мактабгача таълим вазири Агриппина Шин.
«Hyundai Engineering&Construction компанияси мактабгача таълим соҳасида олиб борилаётган ислоҳотларни юқори баҳолайди ва қадрлайди. Бизнинг ходимларимиз мактабгача таълим муассасаларига шахсий ёрдам кўрсатиш имконияти билан бир неча марта қизиқиб кўрганлар, ва мен мазкур масалада айнан давлат идорасига ёрдам кўрсатиш насиб этганидан мамнунман. Имзоланган битимга қўра, Hyundai Engineering&Construction компанияси томонидан кўрсатилган хайрия ёрдами унга айниқса кўпроқ муҳтож бўлган бўлинмаларга йўналтирилади », - деди Hyundai Engineering&Construction лойиҳалар бўйича директори жаноб Юн.
Hyundai Engineering&Construction компаниясидан олинган техникалар EMIS мактабгача таълимни бошқариш ахборот тизимининг янада тезроқ татбиқ этилишини таъминлайди. EMIS тизими ҳар бир боланинг саломатлиги ҳолати, вакцинацияси, эмоционал ва интеллектуал прогресси, алоҳида эҳтиёжлари тўғрисидаги ҳаққоний ва ишончли маълумотларни ўз ичига олади.

Социальное партнерство активизируется: подписан протокол с Hyundai Engineering&Construction
29 октября 2018 года был подписан Протокол между министерством дошкольного образования Узбекистана и строительной компанией Hyundai Engineering&Construction.
Hyundai Engineering&Construction активно поддерживает образовательные инициативы и оказывает поддержку в реализации крупных проектов в сфере дошкольного образования. В рамках подписанного протокола компания осуществила безвозмездную передачу министерству ноутбуков и LCD мониторов.
«Мы ценим тот вклад, что вносят корейские компании в развитие дошкольного образования в Узбекистане. Донорские вливания помогают МДО ускорить процесс реформирования и создать достойные условия для воспитания наших детей. Я рада, что руководители бизнеса в первую очередь ощущают себя родителями и стремятся стать социальными партнерами государства в области дошкольного образования», - сказала министр дошкольного образования Агриппина Шин.
«Компания Hyundai Engineering&Construction высоко ценит проводимые в сфере дошкольного образования реформы. Наши сотрудники не раз интересовались возможностью оказания личной помощи дошкольным учреждениям, и я рад, что в этом вопросе мы вышли на государственный уровень. Подписанный протокол поможет Hyundai Engineering&Construction направить благотворительную помощь туда, где в ней больше всего нуждаются», - сказал директор по проектам Hyundai Engineering&Construction господин Юн.
Полученная от Hyundai Engineering&Construction техника ускорит внедрение информационной системы управления дошкольным образованием EMIS. Система EMIS обеспечит пользователей достоверной и надежной информацией о состоянии здоровья, вакцинации, эмоциональному и интеллектуальному прогрессу и особых потребностях каждого ребенка.