Шавкат Мирзиёев: Тошкент ҳамма соҳаларда намуна бўлиши керак
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳри Юнусобод туманининг ижтимоий-иқтисодий ҳаёти, тадбиркорларнинг истиқболли режалари билан танишмоқда.
Давлатимиз раҳбарига Тошкент шаҳрининг 2018-2019 йиллардаги инвестиция салоҳиятига оид маълумотлар тақдим этилди. Унга кўра, шу икки йилда пойтахтимизда 417 та лойиҳа амалга оширилиши, бунинг натижасида 25 мингдан зиёд иш ўрни яратилиши мўлжалланган. Жумладан, Юнусобод туманида 2019 йилда 38 та инвестиция лойиҳаси режалаштирилган.
Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳрининг иқтисодий имкониятлари кенглиги, пойтахтимиз барча соҳаларда намуна бўлиши кераклигини таъкидлади. Жалб этилаётган хорижий инвестициялар ҳажмини янада ошириш, янги корхоналар ташкил этиш ва солиқ тушумини кўпайтириш бўйича кўрсатмалар берди.

Шавкат Мирзиёев: Ташкент должен быть примером во всем
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев знакомится с социально-экономической жизнью Юнусабадского района, перспективными планами предпринимателей.
Главе нашего государства были представлены сведения об инвестиционных планах города Ташкента на 2018-2019 годы. Так, за два года ожидаются реализация в столице 417 проектов и создание в результате этого более 25 тысяч рабочих мест. В частности, в Юнусабадском районе в 2019 году намечено реализовать 38 инвестиционных проектов.
Президент Шавкат Мирзиёев отметил, что Ташкент обладает широкими экономическими возможностями, столица должна быть примером во всех сферах. Дал указания по дальнейшему увеличению привлекаемых иностранных инвестиций, созданию новых предприятий и увеличению налоговых поступлений.