«INNOWEEK» инновацион ғоялар ҳафталиги юзасидан Ёшлар пресс клубида пресс брифинг бўлиб ўтди
2018 йил 22 октябрь куни «INNOWEEK» инновацион ғоялар ҳафталиги юзасидан Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазири ўринбосарлари, маҳаллий ва халқаро журналистлар иштирокида Ёшлар пресс клубида пресс брифинг бўлиб ўтди.
Тадбирда Инновацион ривожланиш вазирининг ўринбосарлари Азимжон Назаров, Юлбарсхон Мансуров, Илм-фан, таълим ва ишлаб чиқаришни интеграция қилиш бошқарма бошлиғи Олимжон Тўйчиев, ҳамда Ўзбекистонда Исроил давлатининг элчиси Эдуард Шапиро сўзга чиқишди. Журналистлар вазирлик томонидан Тошкент шаҳридаги инновацион инфратузилмалар бўйлаб (Геномика ва биоинформатика маркази, D.M.С. инновацион клиникаси, Илғор технологиялар маркази, «Автосаноат» инновацион маркази) экскурсияга йўл олишди.

Дан старт инновационной неделе!
22 октября 2018 года состоялся пресс-брифинг в Молодежном пресс клубе с участием представителей инновационного развития Республики Узбекистан, местных и зарубежных журналистов.
На мероприятии выступили заместители министра инновационного развития Азимжон Назаров, Йулбарсхон Мансуров, начальник управления министерства Олимжон Туйчиев и посол Израиля в Узбекистане Эдуард Шапира. Было отмечено, что цель данного мероприятия - это демонстрация новых технологий, разработанных как в нашей стране, так и за рубежом, обмен технологиями, модернизация старых методик, что в конечном счете приведет к улучшению качества жизни населения и выявлению новых инвестиционных возможностей в экономике страны.
По окончании брифинга журналисты отправились в экскурсию по инновационным площадкам Ташкента, организованную Министерством инновационного развития. Гости посетили Центр геномики и биоинформатики, Инновационную клинику D.M.С., Центр передовых технологий, инновационный центр «Автосаноат».