Ўзбекистон Республикаси Президентининг Россия Федерацияси Президенти ва Қозоғистон Республикаси Президенти билан норасмий учрашуви тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоевнинг таклифига биноан 20 октябрь куни Ўзбекистон, Россия ва Қозоғистон давлат раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Қозоғистоннинг Туркистон вилоятида бўлди.
Учрашувда уч мамлакат ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни, аввало савдо-иқтисодий ва маданий-гуманитар соҳалардаги алоқаларни янада кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди.

О неформальной встрече Президента Республики Узбекистан с Президентом Российской Федерации и Президентом Республики Казахстан
По приглашению Президента Республики Казахстан Нурсултана Назарбаева, 20 октября Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев посетил с рабочим визитом Туркестанскую область Казахстана для проведения неформальной встречи глав Узбекистана, России  и Казахстана.
В ходе встречи обсуждены вопросы дальнейшего расширения взаимовыгодного сотрудничества трех стран, прежде всего в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах. Состоялся обмен мнениями  по актуальным вопросам международной и региональной повестки.