Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қилинг!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Ички туризмни жадал ривожлантиришни таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида»ги 2018 йил 7 февралдаги ПҚ-3514-сонли қарори доирасида «Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!» дастури амалга оширилиб келинмоқда.
Шу муносабат билан аҳолида Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қилиш ҳамда сайёҳлик маданиятини шакллантириш мақсадида республика бўйлаб тарғибот ишлари олиб борилмоқда. Хусусан, мамлакатимизда туризм мавсуми паст бўлган даври олдидан Қўмита ҳамда ҳамкор ташкилот билан биргаликда фуқароларни республика бўйлаб саёҳатга чорловчи реклама баннерларини жойларда ўрнатиш ишлари бошланди.
«Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!» шиори остидаги реклама баннерларини жойлаштириш ишлари Андижон вилоятида бошлаб юборилган бўлиб, яқин кунларда республика ҳудудлари бўйлаб марказий кўчалар ҳамда аҳоли гавжум жойларда

Путешествуй по Узбекистану!
В рамках исполнения Постановления Президента Республики Узбекистан №ПП-3514 от 7 февраля 2018 года «О мерах по обеспечению ускоренного развития внутреннего туризма», осуществляются программа «Путешествуй по Узбекистану».
В связи с этим в целях повышения туристской культуры среди населения республики проводятся пропогандные работы. В частности Госкомтуризмом совместно с партнерскими организациями перед низким туристским сезоном начата работа по установке на местах рекламных баннеров с призывом граждан к осуществлению путешествий по республике.
Работа по установке баннеров под девизом «Путешествуй по Узбекистану», начата в Андижанской области и ближайшее время планируется размещение до 300 баннеров на центральных улицах остальных регионах.