2018 йилнинг 15 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Жазоир Халқ Демократик Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Насер Бушерит билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда икки томонлама муносабатларнинг барча масалалари батафсил муҳокама қилинди.
Суҳбат давомида сиёсий, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги Ўзбекистон-Жазоир ҳамкорлигини фаоллаштиришга томонларда ўзаро қизиқиш борлиги тасдиқланди. Айнан шу нуқтайи назардан турли даража ва шакллардаги бўлажак учрашувларнинг жадвали ва кун тартиби, қўшма тадбирларни ўтказиш бўйича таклифлар кўриб чиқилди.

Встреча с Послом Алжира
15 октября 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Алжирской Народной Демократической Республики Насером Бушеритом.
Обстоятельно обсужден весь комплекс вопросов двусторонних отношений.
Стороны подтвердили взаимную заинтересованность в активизации узбекско-алжирского сотрудничества в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной и других областях. Именно с этих позиций рассмотрены предложения по графику и повестке дня предстоящих контактов на различных уровнях и форматах, проведению совместных мероприятий.