2018 йилнинг 15 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Жазоир Халқ Демократик Республикаси Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Насер Бушерит билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда икки томонлама муносабатларнинг барча масалалари батафсил муҳокама қилинди.
Суҳбат давомида сиёсий, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги Ўзбекистон-Жазоир ҳамкорлигини фаоллаштиришга томонларда ўзаро қизиқиш борлиги тасдиқланди. Айнан шу нуқтайи назардан турли даража ва шакллардаги бўлажак учрашувларнинг жадвали ва кун тартиби, қўшма тадбирларни ўтказиш бўйича таклифлар кўриб чиқилди.

Meeting with the Ambassador of Algeria
On October 15, 2018, a meeting with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Democratic Republic of Algeria Naceur Boucherit was held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The entire range of issues of bilateral relations was discussed in detail.
According to the Ministry, the sides confirmed their mutual interest in activating Uzbekistan – Algeria cooperation in political, trade-economic, cultural-humanitarian and other spheres. Proposals on the schedule and agenda of the upcoming contacts at various levels and formats, holding joint events were considered from these positions.