Адлия вазирлигининг “Биз биргамиз” номли ижтимоий лойиҳаси амалда
2018 йилнинг 14 октябрь куни пойтахтимиздаги “Экобозор” савдо мажмуасида Адлия вазирлиги томонидан Ўзбекистон ногиронлар жамияти, Ногирон ишбилармон аёллар миллий ассоциацияси ва бошқа шу каби ташкилотлар билан ҳамкорликда ногиронлиги бўлган шахслар томонидан тайёрланган маҳсулотлар 1-Республика савдо ярмаркаси ташкил этилди.
Савдо ярмаркаси Адлия вазирлигининг ногиронлиги бўлган шахсларни қўллаб-қувватлаш бўйича “Биз биргамиз” номли ижтимоий лойиҳа доирасида амалга оширилди.
1-Республика савдо ярмаркаси доирасида ўз уйларида турган ҳолда турли хилдаги буюмлар, маҳсулотлар тайёрлаш билан шуғулланадиган, бироқ ўз маҳсулотларини реализация қилишда турли қийинчиликларга учраётган ногиронлиги бўлган шахсларнинг тайёрлаган маҳсулотларини сотиш учун савдо мажмуаларида бевосита Адлия вазирлигининг кўмагида махсус савдо расталари ташкил қилинди.
Шунингдек, 1-Республика савдо ярмаркасида Республикамизнинг барча ҳудудларидан келган ногиронлиги бўлган шахсларнинг мазкур тадбирларда қатнашишлари учун барча шароитлар яратилиб, ҳар томонлама кўмак берилди. Уларнинг маънавий ҳордиқ олишлари учун таниқли санъаткорлар иштирокида концерт дастури ҳам ташкил этилди.

Социальный проект Министерства юстиции "Мы вместе" в действии
14 октября 2018 года в торговом комплексе "Экобозор" столицы Министерством юстиции совместно с Обществом инвалидов Узбекистана, Национальной ассоциацией деловых женщин инвалидов и другими партнерскими организациями организована I республиканская торговая ярмарка изделий, изготовленных лицами с инвалидностью.
Торговая ярмарка организована в рамках социального проекта Министерства юстиции по поддержке лиц с инвалидностью "Мы вместе".
На I республиканской торговой ярмарке при непосредственном содействии Министерства юстиции установлены торговые прилавки для изделий женщин с инвалидностью, которые на дому изготавливают разную продукцию, но имеют сложности с ее реализацией.
На I республиканской торговой ярмарке созданы все необходимые условия для участия лиц с инвалидностью, прибывших из всех регионов страны, оказана всесторонняя поддержка. Организаторы продумали и культурную программу. Для участников был организован концерт с участием известных артистов.