АКТ вазирлигида Кореянинг Инҳа университети вице-президенти билан учрашув бўлиб ўтди
2018 йил 9 октябрь куни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Корея Республикасининг Инҳа университети вице-президенти Хиук Вон хоним билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда томонлар Тошкентдаги Инҳа университетининг илк қалдирғочлари ўқишни муваффақиятли тамомлаганликларини мамнуният билан қайд этдилар. Шунингдек, 3+1 дастури доирасида Тошкент шаҳридаги Инҳа университети 4-курс талабаларининг Корея Республикасида ўқишни давом эттириб, уни муваффақиятли тугатганликларини ҳам юқори баҳоладилар.
Томонлар маҳаллий ўқитувчиларни тайёрлаш бўйича уларни тайёрлаш даражасини ошириш дастурини амалга ошириш имкониятларини, шунингдек, билим даражасини ошириши ва докторлик даражасини олиши учун ёш мутахассисларни ҳар йили Кореяга юбориш масалаларини муҳокама қилишди.
Суҳбат чоғида Тошкент шаҳридаги Инҳа университетини янада ривожлантириш масалалари ҳам ўртага ташланди. Хусусан, бакалавриат ва магистратуранинг янги таълим йўналишларини жорий этиш бўйича режалар кўриб чиқилди.

В Мининфокоме состоялась встреча с вице-президентом южнокорейского Университета Инха
9 октября 2018 года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с г-жой Хиук Вон - вице-президентом южнокорейского Университета Инха.
На встрече стороны с удовлетворением отметили успешное завершение обучения в Университете Инха первых выпускников, а также с удовлетворением констатировали успешное завершение учебы в Республике Корея студентов 4-го курса Университета Инха в г.Ташкенте (УИТ) по программе «3+1».
Стороны обсудили возможность осуществления программы повышения уровня подготовки преподавателей для подготовки местных преподавателей, а также направления молодых специалистов для повышения уровня обучения и получения докторской степени в университете Инха в Республике Корея на ежегодной основе.
В ходе беседы обсуждены вопросы дальнейшего развития Университета Инха в г. Ташкенте. В частности, были рассмотрены планы внедрения новых направлений образования бакалавриата и магистратуры, по уже имеющимся и новым направлениям образовательных дисциплин.