Янги журнал инновацион ғояларни тарғиб қилади
Мазкур журнал давлатимиз раҳбарининг 2017 йил 30 ноябрдаги “Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисида”ги қарорида белгиланган вазифалар ижроси доирасида ташкил этилди.
Ҳар икки ойда ўқувчилар қўлига етиб борадиган журналда тадқиқотчилар, олимларнинг илмий изланишлари натижаси, аҳамияти ҳақида маълумотлар бериб борилади, илмий-назарий, таҳлилий мақолалар ёритилади.
Нашрда рус ва инглиз тилидаги мақолалар ҳам чоп этилиши режалаштирилган. Бу хорижий олимлар илмий изланишлари билан танишиш, шунингдек, илм-фан соҳасидаги илғор тажриба ва янгиликлардан хабардор бўлиш имконини кенгайтиради.
Журнал жамоаси илмга қизиққан ўқувчи ва талаба ёшларни, ёш тадқиқотчиларни ҳам эътибордан четда қолдирмаган. Нашр саҳифаларида улар учун зарур янгиликлар, қизиқарли маълумотлар эълон қилиб борилади.

Новый журнал будет пропагандировать инновационные идеи
Вышел в свет первый номер научного журнала Министерства инновационного развития Республики Узбекистан "Илм-фан ва инновацион ривожланиш" ("Наука и инновационное развитие").
Новый журнал создан в рамках исполнения постановления главы нашего государства "Об организации деятельности Министерства инновационного развития Республики Узбекистан" от 30 ноября 2017 года.
Журнал, который будет выходить один раз в два месяца, ориентирован на научную деятельность исследователей и ученых, в нем будут публиковаться научно-теоретические и аналитические статьи, в том числе на русском и английском языках. Издание позволит быть в курсе изысканий зарубежных ученых и последних новостей в сфере науки.
Коллектив журнала не обделил вниманием и интересующихся наукой учащихся и студентов, а также молодых исследователей. Они смогут найти на страницах издания интересные материалы об инновациях и изобретениях.