Халқ таълими вазирлиги делeгасиясининг АҚШга ташрифи
Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги делегациясининг АҚШга ташрифи доирасида 2018 йил 3 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов ва АҚШ Таълим вазири (US Secretary of Education) Бетси Девос ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Томонлар халқ таълими йўналишида ҳамкорликни ривожлантириш, жумладан, Ўзбекистонда инглиз тилини ўқитиш сифатини ошириш бўйича музокаралар олиб боришди.
Tаъкидлаш жоизки, икки давлат ўртасидаги муносабатлар тарихида биринчи маротаба таълим вазирлари ўзаро учрашдилар.

В рамках визита делегации Министерства народного образования Республики Узбекистан в США
В рамках визита делегации Министерства народного образования Республики Узбекистан в США 3 октября 2018 года, прошла встреча между Министром народного образования Республики Узбекистан Шерзодом Шерматовым и Министром образования США (US Secretary of Education) г-жой Бетси Девос.
Стороны обсудили возможности развития двустороннего сотрудничества, в т.ч. в вопросах улучшения качества преподавания Английского в Узбекистане.
Необходимо отметить, что впервые в истории двусторонних отношений между Узбекистаном и США, когда министры образования встречаются между собой.