ИҲТ Бош котиби билан учрашув
2018 йилнинг 19 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти (ИҲТ) Бош котиби Ҳади Сулейманпур билан учрашув бўлиб ўтди.
Ҳ.Сулейманпур Тошкент шаҳрига 20 сентябрда ўз ишини бошлаётган «Марказий Осиё халқаро транспорт коридорлари тизимида: амалга оширилмаган имкониятлар ва стратегик истиқболлар» мавзусида халқаро конференцияда иштирок этиш учун келган.
Учрашувда савдо-иқтисодий, инвестицион ва транспорт-коммуникация соҳаларида минтақавий алоқаларни мустаҳкамлаш доирасида Ўзбекистон ва ИҲТ ўртасидаги ҳамкорликни ривожлантиришнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.

Встреча с Генеральным секретарем ОЭС
19 сентября 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Генеральным секретарем Организации экономического сотрудничества (ОЭС) Хади Сулейманпуром, прибывшим в г.Ташкент для участия в работе открывающейся 20 сентября международной конференции «Центральная Азия в системе международных транспортных коридоров: стратегические перспективы и нереализованные возможности».
Стороны обсудили практические аспекты развития взаимодействия между Узбекистаном и ОЭС в контексте укрепления регионального сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной и транспортно-коммуникационной сферах.