ИҲТ Бош котиби билан учрашув
2018 йилнинг 19 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти (ИҲТ) Бош котиби Ҳади Сулейманпур билан учрашув бўлиб ўтди.
Ҳ.Сулейманпур Тошкент шаҳрига 20 сентябрда ўз ишини бошлаётган «Марказий Осиё халқаро транспорт коридорлари тизимида: амалга оширилмаган имкониятлар ва стратегик истиқболлар» мавзусида халқаро конференцияда иштирок этиш учун келган.
Учрашувда савдо-иқтисодий, инвестицион ва транспорт-коммуникация соҳаларида минтақавий алоқаларни мустаҳкамлаш доирасида Ўзбекистон ва ИҲТ ўртасидаги ҳамкорликни ривожлантиришнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.

Meeting with ECO Secretary General
On September 19, 2018, a meeting with the Secretary General of the Economic Cooperation Organization (ECO) Hadi Soleimanpour, who arrived in Tashkent to participate in the International Conference “Central Asia in the system of international transport corridors: strategic perspectives and unrealized opportunities” was held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
The sides discussed practical aspects of development of cooperation between Uzbekistan and ECO in the context of strengthening regional cooperation in trade-economic, investment and transport-communication spheres.