Ўзбекистон-Қозоғистон сиёсий маслаҳатлашувлари
2018 йилнинг 29 август куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Қозоғистон Республикаси ташқи ишлар вазирликлари ўртасида сиёсий маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди. Қозоғистон делегациясига вазир ўринбосари Галимжан Қўйшибаев бошчилик қилди.
Суҳбат давомида икки томонлама муносабатлар, хусусан сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ҳамкорлик каби долзарб йўналишлардаги алоқалар ҳолати ва ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Делегациялар кўп томонлама ташкилотлар доирасидаги ҳамкорлик масалаларини ҳам кўриб чиқдилар ва халқаро ва минтақавий муаммолар юзасидан фикр алмашдилар.
Маслаҳатлашувлар давомида савдо-иқтисодий алоқаларни чуқурлаштириш, минтақалараро ҳамкорлик ва саноат кооперациясини ривожлантиришга томонлар содиқлиги, шунингдек, транспорт-коммуникацияси соҳасидаги яқин ҳамкорликни кучайтириш зарурлиги таъкидланди.

Узбекско-казахстанские политические консультации
29 августа 2018 года в г.Ташкенте состоялись политические консультации между министерствами иностранных дел Республики Узбекистан и Республики Казахстан, делегацию которой возглавил заместитель министра Галымжан Койшыбаев.
В беседе обсуждены текущее состояние и приоритеты развития двустороннего сотрудничества, в частности по таким актуальным направлениям, как политическое, торгово-экономическое, инвестиционное, культурно-гуманитарное взаимодействие.
Делегации также рассмотрели вопросы взаимодействия в рамках многосторонних организаций, обменялись мнениями по международной и региональной проблематике.
В ходе консультаций подчеркивалась приверженность сторон углублению торгово-экономических связей, развитию межрегионального сотрудничества и промышленной кооперации, а также необходимость придания импульса тесному взаимодействию в транспортно-коммуникационной сфере.