Ўзбекистон-Қозоғистон сиёсий маслаҳатлашувлари
2018 йилнинг 29 август куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ва Қозоғистон Республикаси ташқи ишлар вазирликлари ўртасида сиёсий маслаҳатлашувлар бўлиб ўтди. Қозоғистон делегациясига вазир ўринбосари Галимжан Қўйшибаев бошчилик қилди.
Суҳбат давомида икки томонлама муносабатлар, хусусан сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ҳамкорлик каби долзарб йўналишлардаги алоқалар ҳолати ва ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Делегациялар кўп томонлама ташкилотлар доирасидаги ҳамкорлик масалаларини ҳам кўриб чиқдилар ва халқаро ва минтақавий муаммолар юзасидан фикр алмашдилар.
Маслаҳатлашувлар давомида савдо-иқтисодий алоқаларни чуқурлаштириш, минтақалараро ҳамкорлик ва саноат кооперациясини ривожлантиришга томонлар содиқлиги, шунингдек, транспорт-коммуникацияси соҳасидаги яқин ҳамкорликни кучайтириш зарурлиги таъкидланди.

Uzbekistan – Kazakhstan political consultations
On August 29, 2018, political consultations took place between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and the Republic of Kazakhstan, the delegation of which was led by Deputy Minister Galymzhan Koishybayev, in Tashkent.
The current state and priorities for development of bilateral cooperation, in particular on such areas as political, trade-economic, investment, cultural-humanitarian cooperation were discussed at the meeting.
Delegations also considered issues of cooperation within the framework of multilateral organizations, exchanged views on international and regional issues.
During the consultations, the sides emphasized the commitment of the sides to deepening trade-economic relations, development of interregional and industrial cooperation, as well as the need for giving impetus to close interaction in transport-communication sphere.