Байрамона имтиёзлар!
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2018 йилда расмий саналарни нишонлаш даврида қўшимча ишланмайдиган кунларни белгилаш ва дам олиш кунларини кўчириш тўғрисида“ги Фармонида белгилаб берилган вазифаларни ижросини таъминлаш мақсадида “Ўзбекистон темир йўллари“ акциядорлик жамияти томонидан юртимиз Мустақиллигининг 27 йиллигини нишонлаш кунларида йўловчилар учун бир қатор қулайликлар яратилди.
Жумладан, фуқароларнинг тўлақонли дам олиши учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш ва дам олиш, байрам кунларидан оқилона фойдаланиши шунингдек, ички туризмни янада ривожлантириш мақсадида, жорий йил 31 августдан 4 сентябргача бўлган кунларида маҳаллий йўналишларда қатновчи йўловчи поездларда, шу жумладан, юқори тезликда ҳаракатланаётган «Афросиёб» поездларида ҳам, оилавий, жамоа, талабалар, ўқувчилар ҳамда нафақадагилар учун йўл чипталарига 50 фоизли чегирма жорий қилинди.

Праздничные скидки на проезд!
В целях  обеспечения организации отдыха жителям Республики Узбекистан  в дни празднования 27-ой годовщины Независимости страны АО "Узбекистон темир йуллари" объявляет о существующих льготах.
В частности, в период с 31 августа по 4 сентября текущего года  при оформлении проездных документов (билетов) на поезда внутригосударственного сообщения, в том числе и на высокоскоростные поезда «Afrosiyob», предоставляется 50-ти процентная скидка от тарифа.
Отметим, что в период государственных праздников, установленных законодательством выходных и нерабочих дней, организация дополнительных условий для полноценного отдыха пассажиров железнодорожного транспорта – семей, коллективов, студентов, учащихся, пенсионеров осуществляется в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан “Об установлении дополнительных нерабочих дней в период празднования официальных дат и переносе выходных дней в 2018 году”.