Ҳиндистон Элчихонасига ташриф
2018 йилнинг 21 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Ҳиндистон Республикасининг Тошкент шаҳридаги Элчихонасига ташриф буюрди.
Ҳиндистоннинг собиқ Бош вазири Атал Биҳари Важпаининг вафоти муносабати билан Вазир Ўзбекистон раҳбарияти номидан чуқур таъзия изҳор этди ва Элчихонада очилган Ҳамдардлик китобига тегишли қайдни киритди.
Элчи Винод Кумар Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг ушбу қайғули паллада ҳамдардлик ва далда сўзларини билдириб Ҳиндистон Президенти ва Бош вазирига йўллаган мактублари учун Ўзбекистон томонига самимий миннатдорчилик билдирди.

Visit to Embassy of India
On August 21, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov visited the Embassy of the Republic of India, in Tashkent.
In connection with the passing of the former Prime Minister of India Atal Bihari Vajpayee, the Minister on behalf of the leadership of Uzbekistan expressed deep condolences and left a message of condolences in the Condolence Book, opened at the Embassy.
Ambassador Vinod Kumar sincerely thanked the Uzbek side for the messages of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the President and Prime Minister of India with condolences and support in a sorrowful moment.