Ҳиндистон Элчихонасига ташриф
2018 йилнинг 21 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Ҳиндистон Республикасининг Тошкент шаҳридаги Элчихонасига ташриф буюрди.
Ҳиндистоннинг собиқ Бош вазири Атал Биҳари Важпаининг вафоти муносабати билан Вазир Ўзбекистон раҳбарияти номидан чуқур таъзия изҳор этди ва Элчихонада очилган Ҳамдардлик китобига тегишли қайдни киритди.
Элчи Винод Кумар Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг ушбу қайғули паллада ҳамдардлик ва далда сўзларини билдириб Ҳиндистон Президенти ва Бош вазирига йўллаган мактублари учун Ўзбекистон томонига самимий миннатдорчилик билдирди.

Посещение Посольства Индии
21 августа 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов посетил Посольство Республики Индия в г.Ташкенте.
В связи с кончиной бывшего Премьер-министра Индии Атала Бихари Ваджпаи Министр от имени руководства Узбекистана выразил глубокие соболезнования и сделал соответствующую запись в Книге соболезнований, открытой в Посольстве.
Посол Винод Кумар искренне поблагодарил узбекскую сторону за послания Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева Президенту и Премьер-министру Индии с соболезнованиями и поддержкой в скорбную минуту.