“Электрон ҳукумат“ни ривожлантиришда макроиқтисодий, маркетинг тадқиқотлари ўтказилади
“Электрон ҳукумат“ тизимини ривожлантириш маркази ҳамда Прогнозлаштириш ва макроиқтисодий тадқиқотлар институти ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
Имзоланган ҳужжат доирасида ташкилотлар қуйидаги йўналишлар бўйича ҳамкорликда фаолият юритишни режалаштирилмоқда:
• АКТ соҳаси ҳамда электрон ҳукумат тизимини таҳлил қилиш ва прогнозлаш;
• АКТнинг истиқболли йўналишлари бўйича халқаро ташкилотлар билан илмий-тадқиқотлар ўтказиш бўйича ҳамкорлик қилиш;
• АКТни ривожлантириш бўйича халқаро рейтингларни тизимли ўрганиш, мамлакатимизнинг шундай рейтинглардаги ўрнини яхшилаш бўйича таклифларни ишлаб чиқиш;
• электрон ҳукуматни тарғиб этиш ҳамда давлат хизматларининг кўрсатилиш сифатини яхшилаш мақсадида инновацион тадқиқотларни ўтказиш.
Томонлар ҳамкорликда макроиқтисодий, маркетинг ва бошқа турдаги тадқиқотларни ўтказиши, хусусан рақамли иқтисодиёт ва «ақлли шаҳарлар» бўйича лойиҳаларни амалга ошириши кўзланган.

ЦРСЭП и Институт прогнозирования и макроэкономических исследований подписали Меморандум о сотрудничестве
2018-08-07 | Технологии
Центр развития системы «Электронное правительство» и Институт прогнозирования и макроэкономических исследований подписали Меморандум о сотруничестве.
В рамках подписанного документа организации планируют осуществлять совместные действия по таким направлениям как:
• анализ и прогнозирование развития сферы ИКТ и системы электронного правительства;
• установление научно-исследовательского сотрудничества с международными и зарубежными организациями по перспективным направлениям развития ИКТ;
• системное изучение международных рейтингов по развитию ИКТ, разработка и участие в реализации предложений по улучшению позиций Узбекистана в таких рейтингах;
• проведение маркетинговых и инновационных исследований для продвижения электронного правительства и улучшения качества предоставления госуслуг и др.
Стороны будут в сотрудничестве проводить макроэкономические, маркетинговые и другие виды исследований, в частности будут реализованы проекты по цифровой экономике и “умным городам”.