Тожикистон делегацияси Самарқанд шаҳрида
Жорий йилнинг 3 август куни Тожикистон Республикаси Маданият вазири Орзумбекзода Шамсиддин бошчилигидаги Тожикистон Республикасининг "Дўстлик" делегацияси Самарқанд халқаро аэропортида карнай-сурнай садолари остида, тантанали кутиб олинди.
Мартабали меҳмонларни кутиб олиш учун Самарқанд вилояти ҳокими ўринбосари Рустам Қобилов бошчилигидаги ижодкорлар, санъат усталари олимлар ва ёшлардан иборат гуруҳ Самарқанд халқаро аэропортига чиқдилар.
Тожикистон Республикасидан ташриф буюрган мартабали меҳмонлар Самарқанд шаҳридаги зиёратини биринчи бўлиб Ўзбекистон Республикасининг Биринчи Президенти Ислом Каримов мақбарасини зиёрат қилишдан бошлади. Ҳозирда меҳмонларнинг Самарқанд шаҳрига саёҳати давом этмоқда.

Делегация Дружбы Таджикистана в Самарканде
3 августа текущего года делегацию Дружбы Таджикистана во главе с Министром культуры Республики Таджикистан Орзумбекзода Шамсиддин встретили в Международном аэропорту Самарканда звуки национальных узбекских карнай-сурнаев.
Заместитель хакима Самаркандской области Рустам Кобилов вместе с известными художниками, мастерами искусств и представителями культуры и искусства нашей страны встретили гостей в солнечном Самарканде.
Прежде всего таджикские гости посетили мавзолей Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова. В настоящее время делегация Дружбы Республики Таджикистан посещает другие достопримечательности Самарканда.