2018 йилнинг 2 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов ўз дипломатик миссиясини якунлаётган Туркманистон Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Шири Шириевни қабул қилди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Вазир Туркманистон Элчиси мамлакатимизда фаол ва сермаҳсул фаолият юритганини қайд этди ҳамда бугун икки давлат раҳбарлари раҳнамолигида сифат жиҳатдан янги стратегик шериклик даражасига кўтарилган ўзаро манфаатли Ўзбекистон – Туркманистон муносабатларини кенгайтириш ва чуқурлаштиришдаги унинг қўшган шахсий ҳиссасини юқори баҳолади.
Шири Шириев, ўз навбатида, Ўзбекистон томонига ўзининг Элчи сифатидаги самарали фаолияти учун яратилган қулай шароитлар учун миннатдорлик изҳор этди.

Meeting with the Ambassador of Turkmenistan
On August 2, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkmenistan Shiri Shiriyev, completing his diplomatic mission.
According to the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, at the meeting, the Minister noted the active and fruitful activity of the Ambassador of Turkmenistan in Uzbekistan and highly appreciated his personal contribution to the expansion and deepening of mutually beneficial Uzbekistan – Turkmenistan relations, which today, under the leadership of the heads of the two states, have reached a qualitatively new level of strategic partnership.
Shiri Shiriyev expressed gratitude to the Uzbek side for favorable conditions created for his successful work as Ambassador.