2018 йилнинг 2 август куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов ўз дипломатик миссиясини якунлаётган Туркманистон Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Шири Шириевни қабул қилди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида Вазир Туркманистон Элчиси мамлакатимизда фаол ва сермаҳсул фаолият юритганини қайд этди ҳамда бугун икки давлат раҳбарлари раҳнамолигида сифат жиҳатдан янги стратегик шериклик даражасига кўтарилган ўзаро манфаатли Ўзбекистон – Туркманистон муносабатларини кенгайтириш ва чуқурлаштиришдаги унинг қўшган шахсий ҳиссасини юқори баҳолади.
Шири Шириев, ўз навбатида, Ўзбекистон томонига ўзининг Элчи сифатидаги самарали фаолияти учун яратилган қулай шароитлар учун миннатдорлик изҳор этди.

2 августа 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Туркменистана Шири Шириева, завершающего свою дипломатическую миссию.
В ходе состоявшейся беседы Министр отметил активную и плодотворную деятельность Посла Туркменистана в нашей стране и высоко оценил его личный вклад в расширение и углубление взаимовыгодных узбекско-туркменских отношений, которые сегодня под руководством глав двух государств вышли на качественно новый уровень стратегического партнерства.
Шири Шириев, со своей стороны, выразил признательность узбекской стороне за созданные благоприятные условия для его успешной работы в качестве Посла.