АҚШ Давлат департаментидаги учрашув тўғрисида
2018 йилнинг 27 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Вашингтон шаҳрида АҚШ Давлат котибининг Жанубий ва Марказий Осиё бўйича ёрдамчисининг биринчи ўринбосари Эллис Уэллс билан учрашди.
Суҳбат давомида Ўзбекистон ва АҚШ ташқи сиёсат идоралари ўртасидаги ҳамкорликни, жумладан «C5+1» шаклидаги муносабатларни янада ривожлантиришнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.
Учрашувда томонларни қизиқтирган халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар, аввало Афғонистондаги вазият юзасидан фикр алмашилди.

Встреча в Госдепартаменте США
27 июля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов в г.Вашингтоне встретился с первым заместителем помощника государственного секретаря США по Южной и Центральной Азии Эллис Уэллс.
В беседе обсуждены практические аспекты дальнейшего развития взаимодействия между внешнеполитическими ведомствами Узбекистана и США, в том числе в формате «С5+1».
На встрече состоялся обмен мнениями по представляющим взаимный интерес проблемам международного и регионального характера, прежде всего по ситуации в Афганистане.
Стороны также рассмотрели перспективы расширения сотрудничества в области образования и в целом культурно-гуманитарной сфере.