Ҳурматли ҳамюртлар ва шаҳримиз меҳмонлари!
Жорий йилнинг 25 июль куни Тошкент шаҳар Сергели тумани Янги Сергели кўчасида жойлашган «Макро» супермаркети олдидаги майдонда Давлат ёнғин хавфсизлиги хизмати томонидан ёнғин ўчириш техникаларини намойиш этган ҳолда аҳоли билан учрашув ўтказилади.
Мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлигининг  Ашула ва рақс ансамбли ҳамда республикамизнинг таниқли санъаткорларининг концерт дастури, ёнғин хавфсизлиги хизмати ходимларининг ёнғинларда амалга ошириладиган жанговар хатти-ҳаракатлари ва ёнғин ўчириш амалий спорти бўйича спортчи ходимларининг шунингдек, ёш ёнғин ўчирувчиларнинг кўргазмали чиқишлари намойиш этилади.
Тадбир соат 18-30да бошланади.
Ўзбекистон Республикаси ИИВ Ёнғин хавфсизлиги бош бошқармаси шаҳримиз аҳолиси ва меҳмонларини ушбу тадбирга таклиф этади.

Дорогие соотечественники и гости столицы!
25 июля 2018 года со стороны Государственной службы пожарной безопасности будет проведена встреча с населением с демонстрацией пожарной техники по адресу: г. Ташкент, Сергелийский район, ул. Янги Сергели, площадь перед зданием супермаркета «Макро».
Данное мероприятие включает в себя концертную программу ансамбля Министерства внутренних дел Республики Узбекистан и других артистов узбекской эстрады, показательные выступления сотрудников службы пожарной безопасности непосредственно принимающих участие в тушении пожаров, а также спортсменов по пожарно-прикладному спорту и членов дружин юных пожарных.
Начало мероприятия 18 часов 30 минут.
Главное управление пожарной безопасности Республики Узбекистан приглашает жителей и гостей столицы на данное мероприятие.