2018 йилнинг 19 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Канаданинг мамлакатимизда ўз дипломатик миссиясини якунлаётган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Жон Рональд Кёрни қабул қилди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида барча жабҳаларда икки томонлама алоқаларнинг ижобий ўсиши кузатилганлиги қайд этилди ва сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар, туристик ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантиришдан икки томон ҳам манфаатдорлиги тасдиқланди/таъкидланди.
Учрашув якунида Вазир Элчига Ўзбекистон – Канада ҳамкорлигини фаоллаштириш, унга кўп қиррали тус беришга қўшган шахсий ҳиссаси учун миннатдорлик изҳор этди.
Канада Элчиси, ўз навбатида, самарали ва сермаҳсул фаолият кўрсатиши учун яратилган қулай шароитлар учун Ўзбекистон томонига миннатдорлик билдирди.

Встреча с Послом Канады
19 июля 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране Чрезвычайного и Полномочного Посла Канады с резиденцией в г.Москве Джона Рональда Кёра.
В ходе состоявшейся беседы была отмечена положительная динамика двусторонних связей в различных областях и подтверждена обоюдная заинтересованность в дальнейшем развитии взаимодействия в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной, туристической и других сферах.
В заключение встречи Министр выразил признательность Послу за личный вклад в активизацию узбекско-канадского сотрудничества, придание ему многопланового характера.
Канадский Посол, в свою очередь, поблагодарил узбекскую сторону за созданные благоприятные условия для успешной и плодотворной работы.