2018 йилнинг 19 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Канаданинг мамлакатимизда ўз дипломатик миссиясини якунлаётган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Жон Рональд Кёрни қабул қилди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида барча жабҳаларда икки томонлама алоқаларнинг ижобий ўсиши кузатилганлиги қайд этилди ва сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар, туристик ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантиришдан икки томон ҳам манфаатдорлиги тасдиқланди/таъкидланди.
Учрашув якунида Вазир Элчига Ўзбекистон – Канада ҳамкорлигини фаоллаштириш, унга кўп қиррали тус беришга қўшган шахсий ҳиссаси учун миннатдорлик изҳор этди.
Канада Элчиси, ўз навбатида, самарали ва сермаҳсул фаолият кўрсатиши учун яратилган қулай шароитлар учун Ўзбекистон томонига миннатдорлик билдирди.

Ambassador of Canada completes his diplomatic mission in Uzbekistan
On July 19, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Canada with the residence in Moscow John Ronald Kur, who is completing his diplomatic mission in Uzbekistan.
At the meeting, positive dynamics of bilateral relations in various fields was noted and interest in further development of cooperation in political, trade-economic, investment, cultural-humanitarian, tourism and other spheres was noted.
Following the meeting, the Minister expressed his gratitude to the Ambassador for his personal contribution to revitalization of Uzbekistan – Canada cooperation, giving it a multifaceted nature.
The Canadian Ambassador thanked the Uzbek side for the created favorable conditions for successful and fruitful work.