2018 йилнинг 11 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Словения Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Примож Шелиго билан учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида турли соҳаларда ва «Ўзбекистон-Европа Иттифоқи» шаклида икки томонлама алоқалар ҳолати ва уни янада ривожлантириш истиқболлари юзасидан фикр алмашилди.
Музокараларда вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувлар 1999 йилдан буён ташкиллаштирилмаганлиги ва ушбу шаклдаги алоқаларни ўтказиш амалиётини қайта йўлга қўйишдан томонлар манфаатдор эканлиги қайд этилди.
Учрашувда Савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссия каби самарали институтларни яратиш ва уларнинг мунтазам фаолиятини бошлаш тўғрисида таклифлар билдирилди.
Ўзбекистонда дипломатик миссияси якунланаётганлиги муносабати билан Элчига икки мамлакат ўртасидаги муносабатларни мустаҳкамланишига қўшган конструктив ҳиссаси учун миннатдорчилик билдирилди.

Встреча с Послом Словении
11 июля 2018 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Словения с резиденцией в г.Москве Приможем Шелиго.
В беседе стороны обменялись мнениями о состоянии и перспективах дальнейшего развития двусторонних связей в различных сферах и формате «Узбекистан – Евросоюз».
Была выражена взаимная заинтересованность в возобновлении практики проведения межмидовских политических консультаций после длительной паузы с 1999 года.
На встрече было высказано предложение о создании и начале регулярной деятельности такого продуктивного института взаимодействия, как Межправительственная комиссия по торгово-экономическому сотрудничеству.
В связи с завершением дипломатической миссии в Узбекистане Послу выражена признательность за его конструктивный вклад в укрепление отношений между двумя странами.