Молия вазирлиги ва Марказий банк ўртасидаги ахборот технологияларини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари бўйича давра суҳбати ўтказилди
2018-07-05 | Иқтисодиёт
2018 йилнинг 28 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги Ғазначилиги, Ахборот-ҳисоблаш маркази мутахассислари Ўзбекистон Республикаси Марказий банк мутахассислари билан биргаликда замонавий ахборот технологиялари ёрдамида инновацион ғояларни тадбиқ қилган ҳолда, Давлат бюджети маблағларини шакллантириш ва уларни мақсадли йўналтиришда юқори самарадорликка эришиш чора-тадбирлари бўйича давра суҳбати ўтказилди.
Мазкур тадбирда Давлат бюджетига тушадиган ҳамда ундан амалга ошириладиган тўловлар бўйича операцияларнинг тезкорлиги ва шаффофлигини ошириш борасидаги барча технологик жараёнлар чуқур ўрганилди ва зарурий чора-тадбирлар белгиланди.

Состоялся круглый стол по плану мероприятий по усовершенствованию информационных технологий между Министерством финансов и Центральным банком
2018-07-05 | Экономика
28 июня 2018 года специалистами Казначейства Министерства финансов и Информационно-вычислительного центра совместно со специалистами Центрального банка, был организован круглый стол, по плану мероприятий по достижению высокой эффективности в формировании и целевом использовании средств Государственного бюджета с применением инновационных идей при помощи информационных технологий.
На данном мероприятии были тщательно изучены все технологические процессы по повышению оперативности и прозрачности операций по доходам и расходам Государственного бюджета и определены необходимые меры.