Марказий Осиё бўйича Кембридж форуми раиси билан учрашув
2018 йилнинг 3 июль куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари, Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети ректори Абдужабар Абдувахитов мамлакатимизга ташриф буюрган Марказий Осиё бўйича Кембридж форуми (МОКФ, Буюк Британия) раиси, профессор Сиддҳарт Саксена билан ТИВда учрашди.
Музокараларда Ўзбекистон, хусусан Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети, «Истеъдод» жамғармаси ва МОКФ ўртасида таълим, биргаликда илмий-тадқиқот ишларини олиб бориш соҳаларидаги ҳамкорликнинг истиқболли лойиҳалари юзасидан фикр алмашилди.

Meeting with the Chairman of the Cambridge Central Asia Forum
On July 3, 2018, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, Rector of the University of World Economy and Diplomacy, Abdujabar Abduvakhitov met with the Chairman of the Cambridge Central Asia Forum (CCAF, the United Kingdom), Dr. Siddharth Saxena.
Views were exchanged on promising cooperation projects between Uzbekistan, in particular the University of World Economy and Diplomacy, the Istedod Fund, and CCAF in the fields of education, conduction of joint scientific research developments.