Марказий Осиё бўйича Кембридж форуми раиси билан учрашув
2018 йилнинг 3 июль куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари, Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети ректори Абдужабар Абдувахитов мамлакатимизга ташриф буюрган Марказий Осиё бўйича Кембридж форуми (МОКФ, Буюк Британия) раиси, профессор Сиддҳарт Саксена билан ТИВда учрашди.
Музокараларда Ўзбекистон, хусусан Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети, «Истеъдод» жамғармаси ва МОКФ ўртасида таълим, биргаликда илмий-тадқиқот ишларини олиб бориш соҳаларидаги ҳамкорликнинг истиқболли лойиҳалари юзасидан фикр алмашилди.

Встреча с председателем Кембриджского форума по Центральной Азии
3 июля 2018 года заместитель министра иностранных дел Республики Узбекистан, ректор Университета мировой экономики и дипломатии Абдужабар Абдувахитов в МИД встретился с находящимся в нашей стране с визитом председателем Кембриджского форума по Центральной Азии (КФЦА, Великобритания), профессором Сиддхартом Саксеной.
Состоялся обмен мнениями относительно перспективных проектов сотрудничества между Узбекистаном, в частности Университетом мировой экономики и дипломатии, Фондом «Истеъдод», и КФЦА в сферах образования, проведения совместных научно-исследовательских разработок.