ИҲТ делегацияси билан учрашув
2018 йилнинг 20 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов мамлакатимизга ташриф буюрган Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти (ИҲТ) Бош котиби Ҳалил Ибраҳим Акчани қабул қилди.
Учрашувда Ўзбекистон ва ИҲТ ўртасидаги ҳамкорлик ҳолати ва уни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди ва савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва бошқа соҳалардаги алоқаларга алоҳида эътибор қаратилди, минтақавий ҳамкорликни мустаҳкамлашнинг амалий жиҳатлари юзасидан фикр алмашилди.
Шунингдек, вазир учрашувда иштирок этган Ҳади Сулаймонпурни 2018 йил августидан уч йиллик муддатга ИҲТ Бош котиби лавозимига тайинлангани билан табриклади.

О встрече с делегацией ОЭС
20 июня 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял прибывшего в нашу страну с визитом Генерального секретаря Организации экономического сотрудничества (ОЭС) Халила Ибрахима Акчу.
Стороны обсудили состояние и перспективы развития взаимодействия между Узбекистаном и ОЭС, прежде всего в торгово-экономической, транспортно-коммуникационной и других сферах, обменялись мнениями по практическим аспектам укрепления регионального сотрудничества.
Министр также поздравил присутствовавшего на встрече Хади Сулейманпура с назначением на должность Генерального секретаря ОЭС на трехлетний срок с августа 2018 года.