ИҲТ делегацияси билан учрашув
2018 йилнинг 20 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов мамлакатимизга ташриф буюрган Иқтисодий ҳамкорлик ташкилоти (ИҲТ) Бош котиби Ҳалил Ибраҳим Акчани қабул қилди.
Учрашувда Ўзбекистон ва ИҲТ ўртасидаги ҳамкорлик ҳолати ва уни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди ва савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация ва бошқа соҳалардаги алоқаларга алоҳида эътибор қаратилди, минтақавий ҳамкорликни мустаҳкамлашнинг амалий жиҳатлари юзасидан фикр алмашилди.
Шунингдек, вазир учрашувда иштирок этган Ҳади Сулаймонпурни 2018 йил августидан уч йиллик муддатга ИҲТ Бош котиби лавозимига тайинлангани билан табриклади.

Meeting with ECO delegation
On June 20, 2018, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Secretary General of the Economic Cooperation Organization (ECO) Halil Ibrahim Akca.
According to the Ministry of Foreign Affairs, the sides discussed the state and prospects of development of cooperation between Uzbekistan and ECO, primarily in trade-economic, transport-communication and other spheres, exchanged views on practical aspects of strengthening regional cooperation.
The Minister also congratulated Hadi Soleimanpour, who attended the meeting, on his appointment to the post of Secretary General of ECO for a three-year term from August 2018.