Россия Федерацияси Молия вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг АТ-бўлимлари мутахассислари ўртасида ҳамкорлик бўйича ишлар бошланди
2018-06-07 | Иқтисодиёт
Россия Федерацияси Молия вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги ўртасида имзоланган меморандум доирасида Россия Федерацияси Молия вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлигининг АТ-бўлимлари мутахассислари ўртасида ҳамкорлик бўйича ишлар бошланди.
Йиғилишнинг биринчи кунида Молия вазирлиги мутахассислари билан бюджет даромадлари ва харажатларини электрон тарзда режалаштириш масалалари муҳокама қилинди.РФ Ғазначилиги ходимлари билан биргаликда бюджет ижроси бўйича очиқлик, ахборот технологияларидан фойдаланган ҳолда бюджет жараёнида иштирок этиш учун қулайлик яратиш масалалари муҳокама қилинди.

Начата совместная работа между специалистами IT-подразделений Министерства финансов Российской Федерации и Министерства финансов Республики Узбекистан
2018-06-07 | Экономика
В рамках реализации меморандума, подписанного между Министерством финансов Российской Федерации и Министерством финансов Республики Узбекистан начата совместная работа между специалистами IT-подразделений Министерства финансов РФ и Министерства финансов РУз.
В первый день встречи были обсуждены со специалистами Министерства финансов вопросы электронного планирования доходов и расходов бюджета.Со специалистами Казначейства РФ обсуждены вопросы открытости исполнения бюджета, создания удобств для участников бюджетного процесса с использованием информационных технологий.