Давлат статистика қўмитасида Осиё тараққиёт банки вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 5 июнь куни Давлат статистика қўмитасида Осиё тараққиёт банки вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда 2019-2023 йилларга мўлжалланган мамлакат бўйича ҳамкорлик стратегиясини тайёрлаш билан боғлиқ масалалар муҳокама этилди ва шунингдек, мамлакат бўйича ҳамкорлик стратегиясини тайёрлаш жараёни ва босқичлари ҳақида сўз юритилди.
Учрашув якунида ОТБ вакиллари Давлат статистика қўмитаси раҳбариятига ташкил этилган учрашув юзасидан миннатдорчилик билдириб, келажакда янада самарали ҳамкорлик қилишга умид билдирдилар.

In the State Committee on Statistics was held a meeting with representatives of the Asian Development Bank
2018-06-06 | Society
On June 5 of this year, in the State Committee on Statistics a meeting was held with representatives of the Asian Development Bank. The meeting discussed issues related to the preparation of the upcoming partnership strategy for the country for 2019-2023, as well as the processes and stages of preparing a partnership strategy for the country.
As a result of the meeting, the ADB representatives thanked the administration of  the State Committee on Statistics for organizing the meeting and expressed hope for further fruitful cooperation.