ФВВ қутқарувчилари ҳалқаро чемпионатда мувофақиятли қатнашдилар
Россия федерациясининг Иркутск областида ўт ўчирувчи ва қутқарувчиларнинг биринчи халқаро кўпкураш чемпионати ўтказилди. Унда 39 та жамоа ўзаро беллашди.
Мусобақанинг тантанали очилиш маросимида Россия Федерациясининг Фавқулодда вазиятлар вазири Владимр Пучков ва Иркутск области губернатори Сергей Левчинко қатнашди.
Халқаро мусобақа режасига мувофиқ Россиянинг турли ҳудудларидан, шунингдек, Ўзбекистондан тайёргарликдан ўтган гуруҳлар етиб келишди. Иштирокчи жамоалар мусобақанинг турли йўналишларида беллашдилар.
Қуръа ташлаш натижасига кўра Ўзбекистон Республикаси жамоаси олтинчи босқичда Хабаровск ўлкаси ФВВ бош бошқармаси, Россия ФВВ Тува Республикаси бош бошқармаси ҳамда «Байкал қидирув-қутқарув отряди» командалари билан беллашди, ушбу босқичда Ўзбекистон Республикаси командаси финишга биринчи бўлиб етиб келди.
Мусобақа натижасига кўра Ўзбекистон Республикаси жамоаси Халқаро майдонда чемпионликни қўлга киритган Иркутск вилояти ФВВ Бош бошқармасидан кейин иккинчи ўринни эгаллади.

Спасатели МЧС успешно выступили на международном чемпионате
В Иркутске прошел I международный чемпионат по функциональному многоборью пожарных и спасателей (пожарно-спасательный Кроссфит). Соревновались 39 команд.
В торжественной церемонии открытия соревнований приняли участие глава МЧС России Владимир Пучков и губернатор Иркутской области Сергей Левченко.
Из различных уголков России, а также из Узбекистана, прибыли подготовленные команды, которые приняли участие в широком спектре дисциплин по плану соревнований.
Команда из Республики Узбекистан по итогам жеребьёвки выступила на шестом этапе с командами ГУ МЧС России по Хабаровскому краю, ГУ МЧС России по Республике Тыва и «Байкальский поисково-спасательный отряд», на этапе команда Республики Узбекистан пришла на финиш первой. По итогам соревнования команда из Республики Узбекистан заняла второе место, в международном этапе пропустив в перёд команду ГУ МЧС России по Иркутской области, которая стала чемпионом.