2018 йилнинг 3 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов мамлакатимизга ташриф буюрган Корея Республикасининг Шимол билан иқтисодий ҳамкорлик қўмитаси раиси Сонг Ёунг-гил бошчилигидаги делегация билан учрашди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2017 йил 22-25 ноябрь кунлари Корея Республикасига давлат ташрифи ва Президент Мун Же Ин ва Жанубий Кореянинг бошқа раҳбарлари билан музокаралари доирасида эришилган келишувларни амалга ошириш нуқтайи назаридан турли соҳалардаги икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг истиқболли йўналишлари юзасидан фикр алмашилди.
Учрашувда бўлиб ўтган кореялараро саммит ва унинг муваффақиятли якунлари кўп жиҳатдан Корея Республикасининг «Янги шимолий сиёсати»ни босқичма-босқич ва ҳар томонлама ўйлаб амалга ошириши натижасида эришилгани таъкидланди.

Встреча с южнокорейской делегацией
3 мая 2018 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов встретился с прибывшей в нашу страну с визитом делегацией Республики Корея во главе с Председателем Комитета по северному экономическому сотрудничеству Сон Ён Гилем.
В состоявшейся беседе стороны обменялись мнениями по перспективным направлениям дальнейшего развития двустороннего сотрудничества в различных сферах в контексте реализации договоренностей, достигнутых 22-25 ноября 2017 года в рамках государственного визита в Республику Корея Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и его переговоров с Президентом Мун Чжэ Ином и другими южнокорейскими руководителями.
На встрече подчеркивалось, что недавно проведенный межкорейский саммит, его успешные итоги стали возможны во многом благодаря поэтапному и взвешенному осуществлению Республикой Корея «Новой северной политики».