Самарқандда ҳаво шари ишга туширилди
Самарқандда ҳам Бухоро шаҳри сингари ҳаво шари ишга туширилди. Ушбу ташаббус Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси, тижорат банклари ҳамда Ўзбекистон аэронавтика федерацияси билан ҳамкорликда амалга оширилди.
Ҳаво шарлари ёрдамида сайёҳлар Самарқанд шаҳри устидан осмону фалакка кўтарилади ва улар ярим соат давомида шаҳар бўйлаб 100 метр баландликдан бутун шаҳарни томоша қилишлари мумкин бўлади. Бу эса сайёҳларга ажойиб фотосуратлар олиш ва яхши вақт ўтказиш имкониятини тақдим этади.
Маълумот ўрнида шуни айтиш лозимки, Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси ҳаво шарларидан фойдаланиш ва буни амалга оширишда ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ҳамда амалий ёрдам кўрсатиш борасида Ўзбекистон аэронавтика федерацияси билан ҳамкор ташкилот ҳисобланади.

В Самарканде запустили аэростат
Над Самаркандом тоже был поднят воздушный шаркак и город Бухара.Инициатива осуществлена Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма совместно с коммерческими банками и Федерацией Аэронавтики Республик Узбекистан.
Аэростаты будут подниматься над Самаркандом и станут туристическим аттракционом, с помощью которого можно будет с высоты около 100 метров обозревать просторы города на протяжении получаса. Это возможность сделать уникальные снимки и просто приятно провести время.
Федерация Аэронавтики Узбекистана является ассоциированной организацией и Госкомтуризм активно сотрудничает с этой ННО, оказывая всестороннюю поддержку и практическую помощь в реализации мероприятий с использованием воздушных шаров, а также содействует увеличению числа аэростатов в Узбекистане.