Кореялик шифокорлар болаларни кўрикдан ўтказди
Жанубий Кореянинг малакали болалар тиш шифокорлари Жиззах ва Сирдарё вилоятларидан келган 60 нафар, Тошкент вилояти ва Тошкент шаҳридан 240 нафар кам таъминланган оила фарзандини бепул тиббий кўрикдан ўтказди.
Тошкент давлат стоматология институтида ташкил этилган тиббий кўрикда хорижлик мутахассислар болаларга оғиз бўшлиғини тўғри парваришлаш, тиш ювиш қоидалари ҳамда оғиз бўшлиғида учрайдиган касалликлар ва асоратлари тўғрисида маълумотлар берди.
Лойиҳа ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар фарзандларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш борасида қатор тадбир ва акциялар ўтказиб келаётган Ўзбекистон ёшлар иттифоқи ҳамкорлигида амалга оширилди.

Медосмотр с участием зарубежных врачей
В Ташкентском государственном стоматологическом институте организован медицинский осмотр детей с участием квалифицированных детских стоматологов из Южной Кореи.
Бесплатный медицинский осмотр прошли дети из малообеспеченных семей: из Джизакской и Сырдарьинской областей - 60, из Ташкентской области и Ташкента - 240 детей. Они были проинформированы о правильном уходе за полостью рта, правилах чистки зубов, заболеваниях полости рта и их последствиях.
Проект осуществлен совместно с Союзом молодежи Узбекистана, который уже провел ряд мероприятий и акций в рамках всемерной поддержки детей из социально уязвимых семей.