Кореялик шифокорлар болаларни кўрикдан ўтказди
Жанубий Кореянинг малакали болалар тиш шифокорлари Жиззах ва Сирдарё вилоятларидан келган 60 нафар, Тошкент вилояти ва Тошкент шаҳридан 240 нафар кам таъминланган оила фарзандини бепул тиббий кўрикдан ўтказди.
Тошкент давлат стоматология институтида ташкил этилган тиббий кўрикда хорижлик мутахассислар болаларга оғиз бўшлиғини тўғри парваришлаш, тиш ювиш қоидалари ҳамда оғиз бўшлиғида учрайдиган касалликлар ва асоратлари тўғрисида маълумотлар берди.
Лойиҳа ижтимоий ҳимояга муҳтож оилалар фарзандларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш борасида қатор тадбир ва акциялар ўтказиб келаётган Ўзбекистон ёшлар иттифоқи ҳамкорлигида амалга оширилди.

Medical examination with participation of Korean doctors
A medical examination of children with participation of qualified pediatric dentists from South Korea was held at Tashkent State Dental Institute.
Free medical examination was conducted for children from low-income families: from Jizzakh and Syrdarya regions – 60, from Tashkent region and Tashkent – 240 children. They were informed about proper oral care, teeth cleaning rules, oral diseases and their consequences.
The project was implemented jointly with the Youth Union of Uzbekistan, which has already carried out a number of activities and actions within the framework of full support for children from socially vulnerable families.